بلاکچین COTI – بلاکچین لایه یک

کتی چیست؟

بلاکچین COTI یک اکوسیستم بلاکچین لایه ۱ است که برای پرداخت طراحی شده است. برخلاف بلاکچین‌های سنتی، COTI برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها به Proof of Work (PoW) یا Proof of Stake (PoS) متکی نیست. این یک الگوریتم اجماع منحصر به فرد به نام اثبات اعتماد (PoT) را اتخاذ می کند که ساختار داده گراف غیر چرخه ای جهت دار (DAG) را با PoW ترکیب می کند. PoT می تواند هزینه های تراکنش را کاهش دهد و توان عملیاتی را تا ۱۰۰۰۰۰ TPS افزایش دهد.

توکن حکومتی آن COTI یک ارز دیجیتال است که در سه شبکه اصلی مختلف کار می کند. COTI برای پرداخت کارمزد تراکنش استفاده می شود و می تواند برای کسب پاداش در خزانه داری استیک شود. همچنین می توانید از کتی و سایر ارزهای دیجیتال برای پرداخت کالاها و خدمات با کارت نقدی COTI Visa استفاده کنید. COTI MultiDAG 2.0 به توسعه‌دهندگان، بازرگانان و شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا توکن‌هایی صادر کنند که توانایی‌های Trustchain را به ارث برده‌اند، مانند مقیاس‌پذیری، توان عملیاتی بالا، هزینه کم، و ابزارهای پرداخت آسان مانند COTI Pay Business.

 

معرفی COTI

COTI یک اکوسیستم بلاکچین است که تراکنش های سریع و ایمن را با کارمزد کم تسهیل می کند. هدف آن ایجاد انقلابی در امور مالی سنتی با حذف واسطه‌ها و توانمندسازی سازمان‌ها برای ایجاد راه‌حل‌های پرداخت و ارزهای دیجیتال یا استیبل کوین‌ها در بالای پروتکل Trustchain است.

COTI با معرفی نوع جدیدی از پروتکل و زیرساخت مبتنی بر DAG که کم هزینه، سریع، مقیاس پذیر، خصوصی و فراگیر است، به چالش های مالی متمرکز و غیرمتمرکز (CeFi و DeFi) می پردازد. از اثبات اعتماد (PoT) – ترکیبی از PoW و DAG، برای دستیابی به اجماع استفاده می کند.

 

معرفی COTI

 

کتی چگونه کار می کند؟

هدف COTI ساخت نسل بعدی محصولات مالی و دیجیتالی است که جنبه های مختلف اقتصاد دیجیتال جدید را در بر می گیرد. ساخته شده از پایه، از لایه ۱ تا برنامه ها، به عنوان یک اکوسیستم کاملاً فراگیر عمل خواهد کرد.

مقیاس پذیری یک چالش برای بلاکچین های بزرگ مانند بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) بوده است. آنها تراکنش ها را با استفاده از بلوک ها پردازش می کنند که به صورت دوره ای به زنجیره در حال رشد بلوک ها اضافه می شوند. با این حال، یک دوره انتظار برای پذیرش بلوک ها وجود دارد که ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا تراکنش ها تایید شوند. به عنوان مثال، بیت کوین تنها می تواند حدود ۲۰ تراکنش در ثانیه را انجام دهد، در حالی که ویزا ۶۵۰۰۰ TPS دارد. شبکه COTI بر اساس Trustchain، یک پروتکل بلاکچین لایه ۱ با ساختار داده گراف غیر چرخه ای جهت دار (DAG) ساخته شده است. می تواند هزینه های تراکنش را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و توان عملیاتی را تا ۱۰۰۰۰۰ تراکنش در ثانیه افزایش دهد (TPS).

 

اثبات اعتماد (PoT)

برای رسیدگی به مسائل مقیاس‌پذیری، COTI Trustchain، یک ساختار داده مبتنی بر DAG و Proof of Work (PoW) را برای ایجاد مکانیسم اجماع اثبات اعتماد ترکیب می‌کند. COTI DAG “خوشه” نامیده می شود، یک دفتر کل توزیع شده برای ثبت تراکنش ها در شبکه. به جای جمع آوری تراکنش ها در بلوک ها، تراکنش ها به ترتیب، یکی پس از دیگری قرار می گیرند. برای تایید تراکنش جدید، گره های اعتبارسنجی باید آن را به دو تراکنش قبلی مرتبط کنند.

در سیستم PoT، اعتباردهنده ها بر اساس قابلیت اعتماد انتخاب می شوند. هر کاربر بر اساس امتیازات اعتماد آنها، که بر اساس رفتار تاریخی و آمار پرداخت آنها محاسبه می شود، رتبه بندی می شوند. هرچه امتیاز اعتماد بالاتر باشد، تراکنش های آنها سریع تر پردازش می شود و کارمزد کمتر می شود.

هنگامی که کاربر یک تراکنش را در COTI آغاز می کند، الگوریتم انتخاب منبع به طور تصادفی دو گره اعتبار سنجی را با امتیازهای اعتماد مشابه اختصاص می دهد. در نتیجه، تراکنش‌های کاربران قابل اعتماد بسیار سریع‌تر تایید می‌شوند. از آنجایی که تراکنش‌ها با امتیازهای اعتماد مختلف به صورت موازی پردازش می‌شوند، می‌توان به مقیاس‌پذیری و امنیت شبکه دست یافت. در COTI، PoW به روشی که ما به آن عادت کرده ایم پذیرفته نمی شود. برای دستیابی به اعتماد به ماینینگ متکی نیست. PoW فقط برای محافظت از COTI در برابر تلاش‌های ارسال هرزنامه و تشویق شرکت‌کنندگان شبکه استفاده می‌شود. تکمیل وظایف PoW به اعتبارسنجی‌ها اجازه می‌دهد تا تراکنش‌های خود را به کلاستر متصل کنند، اما تضمین نمی‌کند که بتوانند این کار را انجام دهند. همه چیز به امتیازات اعتماد آنها بستگی دارد، که همچنین برای تنظیم سطوح PoW استفاده می شود که می تواند به طور غیر مستقیم بر سطوح کارمزد تراکنش تأثیر بگذارد. بدون نیاز به ماینینگ، COTI می‌تواند با کارمزد تراکنش بسیار پایین کار کند.

 

اثبات اعتماد (PoT)

 

لایه MultiDAG

اکوسیستم COTI MultiDAG مشابه اکوسیستم اتریوم است. چندین DAG مستقل در شبکه با اهداف مختلف وجود دارد. هر کدام توکن‌ها و برنامه‌های کاربردی کاملاً سفارشی‌سازی شده را نگه می‌دارند، اما همه به طور همزمان بر روی یک زیرساخت اجرا می‌شوند تا کل شبکه کارآمدتر شود.

COTI MultiDAG 2.0 به توسعه‌دهندگان، بازرگانان و شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا توکن‌هایی صادر کنند که توانایی‌های Trustchain را به ارث برده‌اند، مانند مقیاس‌پذیری، توان عملیاتی بالا، هزینه کم، و ابزارهای پرداخت آسان مانند COTI Pay Business. کاربران می توانند با MultiDAG استیبل کوین های دارای وثیقه فیات، دارای وثیقه رمزنگاری یا حتی بدون وثیقه خود را ایجاد کنند. برای مثال، COTI صادرکننده رسمی استیبل کوین کاردانو (ADA) Djed و سیستم پرداخت ADA Pay است.

 

خدمات صدور کوین

پس از انتشار شبکه اصلی MultiDAG 2.0، COTI قادر خواهد بود به مشتریان سازمانی این امکان را ارائه دهد که از فناوری COTI MultiDAG برای صدور استیبل کوین و سایر ارزهای دیجیتال بر اساس شرایط خود استفاده کنند. برخی از مزایای این سرویس شامل هزینه های تراکنش کمتر، زیرساخت های مقیاس پذیر، ماژول های حفظ حریم خصوصی و پشتیبانی فنی کامل از تیم COTI است. مشتریان همچنین این انعطاف را دارند که هر تعداد توکن مورد نیاز را با هزینه های محدود صادر کنند.

 

دیجد (Djed)

Djed توسط COTI طراحی شده است و اولین استیبل کوین الگوریتمی است که بر روی Cardano ساخته شده است. این یک استیبل کوین مبتنی بر طراحی الگوریتمی است. از قراردادهای هوشمند برای اطمینان از تثبیت قیمت استفاده می کند و این کوین برای عملیات مالی غیرمتمرکز (DeFi) مفید خواهد بود. Djed فقط یک استیبل کوین نیست که بر اساس زنجیره کاردانو ساخته شده است. همچنین طراحی شده است تا به کوین نهایی تبدیل شود که با آن کل هزینه تراکنش های شبکه کاردانو پرداخت می شود.

 

کسب و کار پرداخت COTI

از طریق محصول COTI Pay Business، تجار می‌توانند از دارایی‌های جدید COTI Native به عنوان روش‌های پرداخت برای معاملات خرده‌فروشی و تجاری استفاده کنند. زیرساخت‌های امن و نوآورانه Trustchain و MultiDAG COTI به تجار و مشاغل در هر اندازه‌ای این امکان را می‌دهد تا با هزینه‌های محدود از فناوری COTI استفاده کنند.

 

کسب و کار پرداخت COTI

 

خزانه COTI – سپرده گذاری و کسب درآمد

COTI’s Treasury یک مجموعه الگوریتمی و غیرمتمرکز از $COTI است که به کاربران اجازه می دهد COTI دلار را واریز کرده و برای مشارکت خود جوایزی دریافت کنند. این استخر در طول زمان رشد می کند زیرا کل اکوسیستم هزینه هایی را به طور مستقیم یا غیرمستقیم به خزانه داری پرداخت می کند. هزینه های همه محصولات COTI به خزانه داری ساده می شود و به عنوان پاداش بین کاربرانش توزیع می شود. COTI همچنین امسال یک توکن حکومتی را معرفی خواهد کرد. توکن حاکمیت بین کاربران خزانه داری و کسانی که به طور مداوم در رشد خزانه داری مشارکت دارند، توزیع می شود. به دارندگان آن اجازه می دهد تا در مورد تغییرات پروتکل بحث، پیشنهاد و رأی دهند.

 

توکن COTI چیست؟

کوین COTI نماد بومی اکوسیستم COTI است. این یک ارز دیجیتال مبتنی بر DAG با عرضه کل ۲ میلیارد است. COTI برای ایمن‌سازی شبکه به استخراج PoW نیاز ندارد. COTI روی سه شبکه اصلی مختلف کار می کند: Trustchain، Ethereum و BNB Chain.

  • Trustchain: شبکه اصلی COTI.
  • اتریوم: COTI همچنین به عنوان یک توکن ERC-20 در شبکه اتریوم وجود دارد. در برخی از صرافی های رمزنگاری معامله می شود و در DeFi DApps استفاده می شود.
  • زنجیره BNB (قبلاً بایننس چین و زنجیره هوشمند بایننس): نسخه های BEP-2 و BEP-20 COTI.

دارندگان توکن COTI می توانند از پل COTI برای تعامل بین شبکه های مختلف (شبکه های اصلی) استفاده کنند. جدا از پرداخت هزینه خدمات در اکوسیستم، COTI را می توان برای سهامداری DeFi به خزانه COTI واریز کرد. خزانه داری سپس جوایز COTI را بین کاربرانش توزیع می کند.

 

چگونه در بایننس COTI بخریم

می‌توانید COTI را در صرافی‌های ارزهای دیجیتال مانند Binance خریداری کنید.

  1. وارد حساب Binance خود شوید و به [Trade] بروید. حالت معاملاتی کلاسیک یا پیشرفته را انتخاب کنید.
  2. روی [BTC/USDT] در بالا سمت چپ کلیک کنید و «COTI» را جستجو کنید. تمام جفت‌های معاملاتی موجود، مانند COTI/BUSD را نمایش می‌دهد.
  3. به کادر [Spot] در سمت راست بروید و مقدار COTI را برای خرید وارد کنید. می توانید از انواع مختلف سفارش مانند سفارش بازار استفاده کنید. روی [خرید COTI] کلیک کنید، و توکن ها به کیف پول Spot شما واریز می شوند.

 

چگونه در بایننس COTI بخریم

 

کلام آخر

Crypto به یک لایه ۱ نیاز دارد که برای نیازهای منحصر به فرد پرداخت های مشتری بازرگان مناسب باشد و COTI آن را با Trustchain مبتنی بر DAG خود فراهم می کند. طبق گفته این تیم، سال ۲۰۲۲ سالی است که در طی آن شبکه COTI به طور تصاعدی از یک کوین به چندین توکن رشد می کند، توکن های سازمانی، توکن های تجاری، توکن های حکومتی، Djed و موارد دیگر. علاوه بر این، COTI به دنبال گسترش مشارکت با پروژه‌ها و بازرگانان بیشتر است و انتظار می‌رود موارد استفاده بیشتری را در آینده نزدیک به این پلتفرم بیاورد. تمام هزینه ها در سراسر اکوسیستم COTI به خزانه داری ساده می شود و به عنوان پاداش برای کاربران آن توزیع می شود.

امتیاز دهید

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا