همکاری روسیه و ترکیه برای سیستم‌های پرداخت

بانک روسیه در حال ساخت سیستمی با شبکه‌های پرداخت خارجی است و اکنون در این زمینه با ترکیه همکاری می‌کند. به نقل از رئیس آن، مقام پولی روسیه همچنین اجازه استفاده آزمایشی از ارزهای دیجیتال در فعالیت‌های اقتصادی خارجی را می‌دهد.

 

بانک مرکزی روسیه به طور فعال با ترکیه بر روی دروازه‌های پرداخت جدید کار می‌کند

الویرا نابیولینا در نشستی با قانونگذاران در دومای ایالتی، مجلس سفلی پارلمان روسیه گفت بانک مرکزی روسیه (CBR) در حال توسعه درگاه‌های پرداخت با سیستم‌های پرداخت خارجی است و به طور فعال با ترکیه در این زمینه کار می‌کند.

 

از زمانی که ویزا و مسترکارت فعالیت‌های روسیه را به عنوان بخشی از تحریم‌ها به دلیل جنگ در اوکراین به حالت تعلیق درآوردند، روس‌هایی که از ترکیه بازدید می‌کنند، با مشکلات پرداخت مواجه شده اند. از سپتامبر سال گذشته، کارت‌های میر روسیه دیگر در تعدادی از کشورها پذیرفته نمی‌شود.

 

در طول آن ماه، بانک‌های ترکیه نیز پس از هشدار ایالات متحده مبنی بر اینکه موسسات مالی که با سیستم پرداخت کارت ملی CBR، اپراتور Mir، در خطر دست داشتن در دور زدن تحریم‌های روسیه هستند، پردازش پرداخت‌ها با میر را متوقف کردند. در آن زمان رسانه‌های ترکیه گزارش دادند که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور این کشور پیشنهاد ایجاد یک سیستم پرداخت جدید بین دو کشور را داده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا