همکاری چین و برزیل در راستای دلارزدایی

سلسو آموریم، مشاور ارشد سیاست خارجی رئیس‌جمهور برزیل، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، می‌گوید چین و برزیل به هم نزدیک‌تر می‌شوند و می‌توانند نقش مهمی در ساختن جهانی کمتر متمرکز و بدون هژمونی ایفا کنند. وی در مورد دلارزدایی تاکید کرد به نظر من این بسیار مهم است که از سلطه یک ارز واحد رهایی داشته باشیم زیرا گاهی اوقات از آن استفاده سیاسی می‌شود.

 

برزیل و چین به هم نزدیک‌تر می‌شوند

سلسو آموریم، مشاور ارشد سیاست خارجی رئیس جمهور برزیل، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، روز جمعه در مصاحبه‌ای با روزنامه گلوبال تایمز متعلق به دولت چین درباره کاهش دلار بحث کرد. آموریم پیش از این وزیر امور خارجه، وزیر دفاع و سفیر برزیل در بریتانیا بود. او در ژانویه توسط لولا به عنوان مشاور ارشد رئیس جمهور برزیل منصوب شد.

 

آموریم اهمیت سفر لولا به چین را که در آن رئیس جمهور برزیل با شی جین پینگ رئیس جمهور چین دیدار کرد، توضیح داد. این اولین دیدار لولا در خارج از قاره آمریکا پس از تصدی مسئولیت در اول ژانویه بود.

 

وزیر امور خارجه سابق گفت:

برزیل و چین به هم نزدیک‌تر می‌شوند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا