عواقب دادخواست SEC علیه Binance.US

سهم بازار بایننس ایالات متحده در آمریکا به زیر ۵٪ کاهش یافته است، در حالی که عمق بازار آن به دنبال شکایت SEC بیش از ۷۵٪ کاهش یافته است. شکایتی که توسط SEC ایالات متحده علیه Binance.US تنظیم شده است به صرافی آسیب رسانده است. ارقام نشان می‌دهد که سهم بازار آن اخیراً به زیر ۵ درصد رسیده است، در حالی که عمق بازار آن از ابتدای ژوئن بیش از ۷۵ درصد کاهش یافته است. علاوه بر این شکایت، رگولاتور دستور منع بایننس را برای مسدود کردن دارایی‌های آن صادر کرد. این شرکت اقدامات فوری انجام داد و بیش از ۱۰۰ جفت معاملاتی را از پلتفرم خود حذف کرد.

 

از دست دادن سلطه در آمریکا

طبق اطلاعات ارائه شده توسط Kaiko، سهم بازار Binance.US از حدود ۲۰ درصد در آپریل به کمتر از ۵ درصد در حال حاضر کاهش یافته است. این کاهش در ماه می و در اوایل ژوئن کاملا مشهود بود.

 

یکی از دلایل احتمالی کاهشی که در این ماه مشاهده شد می‌تواند فشار قانونی ناشی از SEC باشد. این ناظر در ۵ ژوئن شکایتی علیه Binance و شرکت تابعه آمریکایی‌اش تنظیم کرد و از دادگاه فدرال خواست تا دستور منع موقت برای مسدود کردن دارایی‌های ایالات متحده در بازار صادر کند.

 

مدت کوتاهی پس از آن، این شرکت ۱۰۱ جفت معاملاتی از جمله AAVE/USDT ،MANA/USDT ،BCH/BTC ،DOT/BTC ،MANA/BTC، XTZ/BTC و غیره را از فهرست پلتفرم خود حذف کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا