عواقب موضع آفریقای جنوبی در قبال روسیه

بانک مرکزی آفریقای جنوبی گفته است که این تصور که کشور آفریقایی خود را با روسیه همسو کرده است، می‌تواند منجر به اعمال تحریم‌های ثانویه شود که ثبات مالی را تهدید می‌کند. این بانک همچنین در آخرین بررسی ثبات مالی خود هشدار داد که چنین تصوری یک تهدید آینده برای مشارکت موسسات مالی آفریقای جنوبی در سیستم مالی جهانی است.

 

وظیفه بانک مرکزی حفاظت و تقویت ثبات مالی است

بانک مرکزی آفریقای جنوبی (SARB) گفته است که موضع غیرمتعهد این کشور در قبال جنگ بین اوکراین و روسیه می‌تواند یک تهدید آینده برای مشارکت موسسات مالی آفریقای جنوبی در سیستم مالی جهانی باشد. به گفته بانک مرکزی، احتمال اعمال تحریم‌های ثانویه علیه آفریقای جنوبی به دلیل مواضع ادعایی طرفدار روسیه، ثبات مالی را بیشتر تهدید می‌کند.

 

همانطور که گزارش شده است، نرخ مبادله راند در مقابل ارزش دلار به پایین‌ترین حد جدید یعنی ۱۹.۵۱ راند در هر دلار سقوط کرد. این کاهش ادامه داشته است و این به اوج خود رسید که راند در تاریخ ۲۵ می به پایین‌ترین سطح تاریخ خود یعنی ۱۹.۷۶ در هر دلار رسید.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا