پیامدهای پیوستن عربستان سعودی به بریکس

پروفسور آشوک سواین از گروه تحقیقات صلح و درگیری دانشگاه اوپسالا می‌گوید پیوستن عربستان سعودی به بلوک اقتصادی بریکس، معاملات دوجانبه را که با استفاده از یوان به عنوان ارز تجاری انجام می‌شود، تسریع می‌کند.

 

چگونه پیوستن عربستان سعودی به بریکس می‌تواند استفاده از یوان چین را افزایش دهد؟

آشوک سواین، استاد تحقیقات صلح و درگیری در دانشگاه اوپسالا در سوئد، هفته گذشته به المانیتور گفت که پیوستن عربستان سعودی به بلوک اقتصادی بریکس، استفاده از یوان چین را به عنوان ارز تجاری تسریع خواهد کرد. پروفسور سواین رئیس بخش تحقیقات صلح و درگیری دانشگاه اوپسالا است. او همچنین رئیس یونسکو در زمینه همکاری‌های بین‌المللی آب است.

 

وی درباره پیوستن عربستان سعودی به سازمان همکاری شانگهای (SCO) و برجام که شامل برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی است، گفت:

شکی نیست که عضویت عربستان سعودی در سازمان همکاری شانگهای تحت سلطه چین و بریکس انجام معاملات دوجانبه را با استفاده از یوان به عنوان ارز تجاری تسریع خواهد کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا