اخبار جهاناخبار ارز دیجیتال

نگرانی‌ها در مورد پرونده استرداد آسانژ

روز شنبه، میشل باشله، مسئول حقوق بشر در سازمان ملل متحد (UN)، گفت که استرداد احتمالی افشاگر جولیان آسانژ، نگرانی‌هایی را در مورد حقوق افشاگران و روزنامه‌نگاران تحقیقی در آینده ایجاد می‌کند. در همین حال، حامیان ارزهای دیجیتال به کمک‌های مالی خود به آسانژ و مبارزه حقوقی او ادامه داده اند، زیرا ویکی لیکس از زمانی که آسانژ از سال ۲۰۱۹ در لندن اسیر شده بود، صدها هزار دلار دارایی رمزنگاری جمع‌آوری کرده است.

 

دبیرکل حقوق بشر سازمان ملل می‌گوید تلاش ایالات متحده برای استرداد آسانژ نگرانی‌های مربوط به آزادی رسانه‌ها را افزایش می‌دهد

ایالات متحده مایل است جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس را به دلیل افشای اطلاعات محرمانه ارائه شده توسط تحلیلگر اطلاعاتی ارتش ایالات متحده، چلسی منینگ، به ایالات متحده مسترد کند. زمانی که ویکی لیکس ویدیوی قتل، گزارش جنگ افغانستان، گزارش جنگ عراق و کیبل گیت را منتشر کرد، دولت ایالات متحده تحقیقات جنایی تمام عیار را علیه آسانژ آغاز کرد. زمانی که مقامات فدرال کیفرخواستی را علیه آسانژ منتشر کردند، این شکایات ناشی از افشای اطلاعات منینگ بود. آسانژ متهم به نقض قانون جاسوسی ۱۹۱۷ است.

 

آسانژ به تعداد دیگری می‌پیوندد که تحت قانون جاسوسی ۱۹۱۷ متهم شده اند، از جمله الکساندر برکمن، اما گلدمن، دنیل السبرگ، چلسی منینگ و ادوارد اسنودن. در حالی که آسانژ در سال ۲۰۱۲ از سوی اکوادور پناهندگی گرفت، هفت سال بعد در ۱۱ آپریل ۲۰۱۹، او از سفارت اکوادور در لندن بیرون کشیده شد و از آن زمان تاکنون با استرداد آمریکا مبارزه کرده است. این هفته، میشل باشله، مسئول حقوق بشر سازمان ملل، نگرانی خود را در مورد استرداد آسانژ به ایالات متحده ابراز کرده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا