مقایسه بانک‌های مدرن با طرح‌های پیچیده پانزی

جان کندی، سناتور جمهوری‌خواه لوئیزیانا اخیراً در مصاحبه‌ای که روز چهارشنبه منتشر شد، اظهار داشت که فدرال رزرو ایالات متحده ممکن است برای مقابله با فشارهای تورمی این کشور، نیاز به افزایش نرخ وجوه فدرال به ۸ تا ۱۰ درصد داشته باشد. اظهارات کندی پس از آن بیان شد که او در اواسط ماه مارس از دولت بایدن به دلیل وثیقه دادن به بانک سیلیکون ولی و بانک سیگنچر انتقاد کرد و تاکید کرد که تصمیم برای کامل کردن تمام سپرده‌گذاران صرف نظر از اینکه چه نامی داشت، یک وثیقه بود.

 

پاول باید نرخ‌ها را بسیار بالاتر از حد معمول افزایش دهد

جان کندی، سناتور جمهوری‌خواه لوئیزیانا در مصاحبه‌ای اخیر با CNBC ابراز عقیده کرد که بانک مرکزی ایالات متحده برای مبارزه با تورم باید نرخ بهره بانکی را از سطح فعلی ۵ درصد به حدود ۸ تا ۱۰ درصد افزایش دهد. کندی در ادامه اظهار داشت که اگر کنگره هزینه‌های محرک خود را کاهش ندهد، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو باید نرخ بهره را بسیار بالاتر از حد معمول افزایش دهد.

 

در همان روزی که سناتور جان کندی سخنان خود را بیان کرد، فدرال رزرو ایالات متحده نرخ بهره بانکی را ۲۵ واحد پایه (bps) افزایش داد و دهمین افزایش متوالی نرخ بهره را رقم زد و نرخ را به بالاترین سطح خود در حدود ۱۶ سال اخیر رساند.

 

کندی علاوه بر بحث در مورد تورم، به موضوع سقف بدهی نیز پرداخت و از رئیس جمهور بایدن خواست تا گفتگوی جدی با کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان درباره نحوه تخصیص منابع و کاهش تورم داشته باشد. به گفته کندی، زمان آن فرا رسیده است که رهبران درباره این موضوع مهم بحث بزرگسالانه داشته باشند.

 

کندی افزود:

من فکر نمی‌کنم که بتوانید بدون کاهش هزینه و بدهی این کار را انجام دهید.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا