قوانین ارز دیجیتال آمریکاقوانین کشورها

قوانین ارزهای دیجیتال در کلمبیا

قوانین کلی در کشور

کشور کلمبیا به مردم خود درباره ارزهای رمزنگاری شده اخطار داد، که در رابطه با ارزهای رمزنگاری شده احتیاط کنند. این کشور در قوانین ارزهای دیجیتال در کلمبیا، رمزارز ها را به عنوان پول رسمی نمی شناسد و در نتیجه نمی توان به عنوان روشی برا پرداخت از آنها استفاده کرد. بنابراین تنها ارز رسمی کشور، پِزو می باشد که توسط بانک ملی کلمبیا صادر می شود. در نتیجه ارزهای رمزنگاری شده اوراق بهادار هم شناخته نمی شوند.

همچنین مقامات به مؤسسات اقتصادی هشدار دادند که نمی توانند از فعالیت های مرتبط با ارزهای مجازی همچون سرمایه گذاری حمایت کنند. همچنین با توجه به اینکه در قوانین ارزهای دیجیتال در کلمبیا این ارزها ارزشمند به شمار نمی آیند، دولت به مردم هم هشدار داده است که این دنیای دیجیتال قابل اطمینان نیست و هیچ گونه ضمانتی در این زمینه وجود ندارد.

 

صرافی ها

اخیرا دولت کلمبیا نظارت هایی بر روی فعالیت های ارز دیجیتال را بیشتر کرده است و آن را هم با به کار گیری قوانین ضد پولشویی پیش می برد. سازمان های مربوط به ارزهای دیجیتال و یا هر ارگانی که خدمات ارز دیجیتال ارائه می دهند می بایست برای پیشگیری از مفاد پولشویی تمام تراکنش ها و مبادلات را به نهادهای مربوطه گزارش دهند. به علاوه از جمله قوانین ارزهای دیجیتال در کلمبیا در رابطه با صرافی ها می توان به این موضوع اشاره کرد که اطلاعات کاربران و مشتریان خود را باید مدت ها نگه دارند و در صورت مشاهده ی تراکنش مشکوک فورا به مراجع قضایی کشور اعلام کنند.

 

قوانین مالیاتی ارزهای دیجیتال در کلمبیا

با توجه به اینکه تراکنش های رمزارزی در این کشور بسیار می باشد، دولت تصمیم گرفته است تا بر روی این فعالیت های ارزهای رمزنگاری شده مالیات در نظر بگیرد. اما به طور دقیق اعلام نشده است چراکه هیچ کدام از ارگان ها نمی دانند که چگونه بر روی رمزارزها مالیات در نظر بگیرند.

این درهم ریختگی هم به این دلیل است که هر نهادی در کلمبیا نظر متفاوتی دارد و در نتیجه نمی توان در قوانین ارزهای دیجیتال کلمبیا، قید کرد که مالیات وجود دارد یا ندارد. به عنوان مثال نهاد مالیاتی کلمبیا این ارزهای دیجیتال را به عنوان کالا در نظر می گیرد در حالی که نظارت مالی کلمبیا نظر دیگری دارد مبنی بر اینکه ارزهای دیجیتال دارایی نامشهود به حساب می آیند.

 

خرید و فروش ارزهای دیجیتال

پیشتر گفته شد که ارزهای دیجیتال در کشور به صورت قانونی معرفی نشده اند و ارگان های مالی هم از ارائه ی خدمات و تسهیلات مربوط به ارزهای دیجیتال محروم هستند. در نتیجه در صورتی که افراد قصد خرید و فروش و یا مبادلات رمزارزها را دارند تنها می توانند از صرافی های حضوری و یا آنلاین استفاده کنند.

امتیاز دهید

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

سه × سه =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا