آموزش بلاکچین

پلتفرم کوین وب – کلیدی برای مشکلات بلاکچین

پلتفرم Coinweb

پلتفرم کوین وب یا به اختصار (CWEB) پلتفرمی است که به حل مشکلات موجود در دنیای بلاکچین اختصاص دارد. این شرکت قصد دارد به اولین «بلاکچین همه‌منظوره» در جهان تبدیل شود که استفاده در دنیای واقعی با آن مرتبط است. صنایعی که کوین وب در آنها کار می کند و قصد دارد حضور گسترده ای در آن ها داشته باشد شامل تجارت الکترونیک، زنجیره تامین، حفاظت از داده ها، حمل و نقل، مراقبت های بهداشتی و بسیاری از بخش های سنتی دیگر است تا مطمئن شود که پلتفرم آن قابلیت تعامل واقعی را برای مشاغل متعارف در سراسر جهان فراهم می کند.

 

نحوه عملکرد پلتفرم کوین وب

پلتفرم Coinweb با هدف واحدی کار می کند و آن شناسایی مشکلات کلیدی در فناوری بلاکچین و حل آنهاست. مشکلات کلیدی شامل مسائل امنیتی در برنامه‌های غیرمتمرکز، محدودیت‌های قرارداد هوشمند، زبان‌های قابل برنامه‌ریزی آسان و مشکلاتی است که هنگام دسترسی و ادغام داده‌های بلاکچین ایجاد می‌شود.

معماری InChain جزء اساسی ساختمان رویکرد منحصر به فرد Coinweb است. Coinweb dApps قادر به ارائه راه حل های نوآورانه برای مسائل اساسی است. به لطف طراحی InChain و با معماری InChain، کاربران می توانند بیشترین بهره را از قابلیت همکاری بلاکچین ببرند و در عین حال مصالحه کمتری را انجام دهند. معماری InChain وضعیت یک بلاکچین را ثابت می کند و این پیامدهای عمده ای برای پلتفرم Coinweb و برنامه های غیرمتمرکز (dApps) دارد.

 

ویژگی های منحصر به فرد Coinweb (CWEB)

 

مقایسه پلتفرم کوین وب با بلاکچین های مختلف

پلتفرم Coinweb در مقایسه با دیگر بلاکچین های برتر از نظر قابلیت همکاری، مدل اجرا، امنیت و سایر ویژگی های مهمی که هر بلاکچین باید داشته باشد، بیشترین درخشش را دارد. در مقایسه با بلاکچین‌هایی مانند بیت‌کوین، اتریوم، شبکه کوانت، پلیگون، پولکادوت و بسیاری دیگر، مزایایی که کوین‌وب برای کاربرانش ارائه می‌دهد، وجود دارد که اکثر این بلاکچین‌ها بسیار قابل اعتماد هستند.

۱. افزونگی داده در زنجیره اصلی بسیار زیاد است. حالت محاسبه شده ممکن است دارای ویژگی های کمتری باشد، اما در صورت از دست رفتن داده ها می توان آن را به صورت الگوریتمی بازسازی کرد.

۲. پلتفرم Coinweb قصد دارد مشکلات رایج بلاکچین را با ارائه یک جفت قوی منحصر به فرد از بلاکچین ها، نمایه سازی داده ها با امنیت بالا، ارائه استقرار یکنواخت در تمام بلاکچین ها و غیره حل کند.

۳. ورودی داده ها را می توان هم در زنجیره و هم خارج از زنجیره انجام داد. Overledger Mapps برنامه های متمرکزی هستند که در بالای بسیاری از زنجیره ها عمل می کنند.

۴. جهانی بودن Coinweb که به عنوان قابلیت همکاری نیز شناخته می‌شود، به برنامه‌های غیرمتمرکز اجازه می‌دهد تا طیف متنوعی از ویژگی‌های چندین بلاکچین را تحت یک اجماع واحد ترکیب کنند.

۵. Coinweb خطر پلتفرم dApp را با ارائه یک لایه انتزاعی که از چنین نیازی به کدنویسی سخت dApps برای برخی از پروتکل های سطح پایین اجتناب می کند، کاهش می دهد. DApp ها پهنای باند و سودمندی را به صورت افقی در میان بلاکچین های فعلی و جدید مقیاس می دهند.

۷. پروتکل Coinweb برنامه های غیرمتمرکز را قادر می سازد تا اطلاعات، عملکرد و ویژگی های بسیاری از بلاکچین های مستقل را در یک چارچوب محاسباتی با ظرفیت بالا یکپارچه کنند و به dApps اجازه می دهد تا فضای راه حل خود را تا حد زیادی گسترش دهند.

۸. ترتیب بلوک زنجیره رله غیر قطعی است و با یک اجماع مشخص تعیین می شود و بر روی مهر زمانی و نمودار تاخیر اجماع اساسی متکی است.

۹. هیچ ترتیبی بین بلاکچین ها وجود ندارد، به این معنی که یک زنجیره واحد به یک زیرگراف متصل می شود.

۱۰. زنجیره متقاطع در این زیرگراف قابل مشاهده نیست و توسط مشتری The Graph قابل مشاهده است.

 

ویژگی های منحصر به فرد Coinweb (CWEB)

کیف پول دیجیتال کوین وب

کیف پول دیجیتال Coinweb به کاربران این امکان را می دهد که از طریق ویزا، مسترکارت، سوئیفت و سایر درگاه های پرداخت خود، توکن خریداری کنند. کاربران می توانند توکن های خود را در کیف پول دیجیتال Coinweb طراحی و منتشر کنند. آنها می توانند با رمزگذاری ایمن ارتباط برقرار کنند و از سیستم نامگذاری متقابل زنجیره ای که انتقال دارایی های دیجیتال در شبکه های بلاکچین را آسان می کند، استفاده کامل کنند.

 

قابلیت همکاری بسیار امن

مدل سازگاری ذاتی مورد استفاده توسط Coinweb از پروتکل در برابر بی ثباتی در زنجیره های متصل محافظت می کند و در عین حال امکان استفاده کامل از برنامه را فراهم می کند. توسعه دهندگان را قادر می سازد تا از تعداد بیشتری زنجیره در پروژه های خود استفاده کنند بدون اینکه کمترین میزان امنیت را به خطر بیندازند. حتی برای زنجیره‌های آزمایشی یا احتمالاً ناپایدار، این هزینه تعامل بلاکچین را کاهش می‌دهد. همچنین آستانه راه‌اندازی زنجیره‌های جدید را کاهش می‌دهد و امکان نوآوری بیشتر در فناوری بلاکچین را فراهم می‌کند.

 

برنامه های کاربردی کم هزینه و با کارایی بالا

Coinweb به dApps امکان می دهد تا به طور نامحدود در بالای یک ترکیب زنجیره ای بهینه پارتو کار کنند. اگر یک زنجیره کم ارزش تر شود یا زنجیره بهتری در دسترس باشد، dApp می تواند به سرعت عملکرد را به زنجیره زیرین بهتر منتقل کند. اگر یک زنجیره بیش از حد کند یا پرهزینه شود، dApps می‌تواند راحت‌تر به زنجیره دیگری تبدیل شود. dApps را می توان بر روی چندین زنجیره زیرین در داخل یک چارچوب راه‌اندازی کرد. با افزودن زنجیره‌ها، dApps می‌تواند عملکرد خود را گسترش دهد یا به زنجیره جدیدی با ویژگی‌ها و قابلیت‌های مختلف سوئیچ کند.

تقاضا برای محاسبات غیرمتمرکز کم هزینه و با کارایی بالا به سرعت در حال رشد است. dApp های کم هزینه Coinweb برای پذیرش جریان اصلی مهم هستند. آنها تبدیل به مرکزی برای نوآوری رمزنگاری، منابع محاسباتی رقابتی، و توانایی اجرای زبان‌های سیستمی مانند C یا Rust می‌شوند که مفاهیم تجربی مانند zk-SNARK را آسان‌تر می‌کند. dApps با هزینه کم امکان پراکندگی زیرساخت های متمرکز موجود را فراهم می کند.

 

Coinweb (CWEB) پیش بینی قیمت و چشم انداز آینده

 

قراردادهای هوشمند با ظرفیت بالا

حتی اگر با همان قرارداد هوشمند راه‌اندازی شود، هر تراکنش و محاسبه در کوین وب به طور همزمان اجرا می شود. این بدان معناست که حتی اگر یک قرارداد هوشمند واحد توسط کل شبکه به طور همزمان استفاده شود، باعث گلوگاه اجرایی نخواهد شد. افزایش استفاده از یک dApp هیچ تاثیری بر عملکرد سایر dApp ها ندارد. این قابلیت پیش بینی عملکرد dApp را بهبود می بخشد. برای اکثر شرکت های معمولی، این یک ویژگی اجباری است.

 

پروتکل های صدور توکن زنجیره های متقاطع و DeFi

برای ایجاد طیف وسیع تری از dApps چند زنجیره ای، صدور توکن زنجیره ای ضروری است. این اطمینان حاصل می کند که توکن هایی که در بلاکچین خنثی هستند و می توانند به راحتی در سراسر شبکه ها حرکت کنند. توکن هایی که مستقل از بلاکچین هستند و امکان حرکت یکپارچه پروژه از یک زنجیره به زنجیره دیگر را فراهم می کنند.

صدور توکن زنجیره‌ای متقابل برای استفاده حداکثری از قابلیت همکاری بلاکچین مورد نیاز است و همچنین ویژگی‌های بسیار مورد نیاز مانند جمع‌آوری پول زنجیره‌ای متقاطع، DAO و توکن‌های سود چند زنجیره‌ای و غیره را ممکن می‌سازد. علاوه بر این، زنجیره های متعددی را قادر می سازد تا در یک dApp واحد و غیره ترکیب شوند. پروتکل Coinweb، با ظرفیت خود برای توسعه dApps زنجیره ای واقعی، راه حل هایی را برای چالش های موجود ارائه می دهد و در عین حال راه را برای پروتکل های DeFi آینده و پیچیده‌تر هموار می کند.

 

تیم سازنده کوین وب

Toby Gilbert: مدیرعامل سابقه اثبات شده در تاسیس استارت آپ ها و پروژه های پیشرو در شرکت های مخابراتی چند ملیتی.

Knut Arnet Vinger: مدیر ارشد فناوری و پیشگام فناوری و آداپتور اولیه ارزهای دیجیتال. یکی از اولین دستگاه‌های اسلات موبایل آنلاین را توسعه داد و با چندین سرمایه‌گذاری فنی مشهور کار کرد.

Andrew Chilcott: یک حسابدار رسمی با چندین نقش حسابداری ارشد و CFO. سرمایه‌گذار در پروژه های رمزنگاری از سال ۲۰۱۶.

 

تیم سازنده کوین

 

نقشه راه کوین وب (CWEB)

Coinweb (CWEB) قبلاً سرمایه گذاری اولیه را تکمیل کرده است، کیف پول دیجیتال خود را بر روی اندروید و iOS ساخته است، کیف پول های Blockfort و OnRamp را راه‌اندازی کرده است، توکن های CWEB و غیره را راه‌اندازی کرده است. برخی از ویژگی‌هایی که در سال ۲۰۲۲ و پس از آن برنامه‌ریزی شده‌اند شامل راه‌اندازی یک شبکه اصلی است که به عنوان یک سیستم تشویقی جامعه عمل می‌کند، استخرهای نقدینگی، چارچوب قرارداد هوشمند و غیره. برای نقشه راه دقیق، لطفاً به وایت پیپر رسمی Coinweb مراجعه کنید.

 

قیمت کوین وب (CWEB)

Coinweb (CWEB) در حال حاضر از ۰۵ ژانویه ۲۰۲۲ حدود ۰.۱۰۲۴ دلار معامله می شود. حجم معاملات ۲۴ ساعته آن در صرافی ها حدود ۶,۴۶۲,۹۳۲ دلار است. مجموع و حداکثر عرضه توکن های CWEB 7,680,000,000 است.

 

Coinweb (CWEB) پیش بینی قیمت و چشم انداز آینده

پروژه Coinweb (CWEB) نه تنها طیف گسترده ای از ابزارهای کاربردی را ارائه می دهد، بلکه مشکلاتی را که امروزه در هسته بسیاری از بلاک چین ها یافت می شود، حل می کند. همانطور که در بالا بحث کردیم، موضوع قابلیت همکاری در هسته شبکه‌های بلاک چین یافت می‌شود و کوین وب راه‌حلی مقیاس‌پذیر برای آن دارد، در حالی که صدور توکن زنجیره‌ای متقابل، قراردادهای هوشمند با ظرفیت بالا و غیره را ارائه می‌دهد. سرمایه گذاران نهادی عمدتاً به دنبال چنین پروژه هایی هستند که منحصر به فرد هستند و مشکلات بزرگ تری را در دنیای ارزهای دیجیتال حل می کنند. این بدان معناست که اگر پول هوشمند به CWEB راه پیدا کند، قیمت توکن ممکن است در سال ۲۰۲۲ به ۱۰ دلار و فراتر از آن برسد.

اپلیکیشن های غیرمتمرکز تبدیل به یک صنعت میلیارد دلاری شده اند. تقریباً همه شرکت‌های بزرگ فناوری در حال گذار به سمت dApps هستند، پلتفرم Coinweb که تولید کم هزینه را امکان‌پذیر می‌کند و عملکرد بالا را در برنامه‌های غیرمتمرکز ممکن می‌سازد، مشکل بزرگی را برای بسیاری از شرکت‌های فناوری حل می‌کند.

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا