قابلیت Coinjoin برای Trezor T فعال شد

به گفته Trezor، سازنده کیف پول سخت افزاری کریپتو، دارندگان مدل Trezor T اکنون می‌توانند از ویژگی Coinjoin برای حفظ حریم خصوصی خود استفاده کنند. Trezor هفت ماه پیش از ورود قریب‌الوقوع ویژگی Coinjoin به کیف پول سخت‌افزاری خبر داده بود و این ویژگی در ۱۹ آپریل فعال شد.

 

Trezor قابلیت Coinjoin را به مجموعه نرم‌افزاری اضافه می‌کند

دارندگان مدل Trezor T اکنون می‌توانند از سرویس جدید Coinjoin استفاده کنند که در روز چهارشنبه به ویژگی‌های دستگاه اضافه شده است. Trezor در سپتامبر ۲۰۲۲ اعلام کرد که ویژگی Coinjoin پس از افشای همکاری خود با توسعه‌دهندگان کیف پول Wasabi ارائه می‌شود. اساساً، Coinjoin به کاربران بیت کوین این امکان را می‌دهد تا با ترکیب وجوه خود با گروهی از کاربران دیگر، UTXOهای خود را مبهم کنند. این فناوری از سال ۲۰۱۳ در دسترس بوده است و چندین بلاکچین دیگر از این طرح برای ترکیب UTXO‌ها استفاده کرده اند.

 

استفاده از Coinjoin با مدل Trezor T اختیاری است و یک حساب Coinjoin باید در مجموعه نرم‌افزار Trezor فعال شود. Trezor کاربران را تشویق می‌کند تا هنگام استفاده از نرم‌افزار، از شبکه تقویت‌کننده حریم خصوصی Tor استفاده کنند. علاوه بر هزینه شبکه، کاربران باید هزینه هماهنگ‌کننده سرویس Coinjoin را نیز بپردازند. Trezor تنها کسی نیست که از سرویس Coinjoin استفاده می‌کند، زیرا پردازنده پرداخت بیت کوین منبع باز Btcpay یک افزونه Coinjoin را در پایان فوریه برای بازرگانان معرفی کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا