کوینکس با دادستان کل نیویورک تسویه‌حساب می‌کند

بر اساس بیانیه مطبوعاتی منتشر شده در ۱۵ ژوئن توسط دفتر دادستان کل ایالت نیویورک، صرافی رمزارز کوینکس با لتیتیا جیمز، افسر ارشد اجرای قانون به توافق رسیده است. دادستان کل اعلام کرد که کوینکس ۱.۷ میلیون دلار جریمه و بازپرداخت پرداخت خواهد کرد و از اجرای پلتفرم خود در ایالت منع شده است.

 

صرافی کریپتویی کوینکس نبرد حقوقی را با دادستان کل نیویورک حل و فصل می‌کند

در اواخر فوریه ۲۰۲۳، لتیتیا جیمز، دادستان کل (AG) نیویورک، شکایتی را علیه کوینکس، یک صرافی ارزهای دیجیتال تنظیم کرد. این اتهامات شامل عرضه اوراق بهادار ثبت نشده و راه‌اندازی یک بورس ثبت نشده بود. طبق شکایت اولیه، دفتر AG کشف کرد که اوراق بهادار ثبت نشده از کوینکس در نیویورک قابل دریافت است.

 

کمی بیش از سه ماه بعد، کوینکس با AG به توافق رسید و با پرداخت ۱.۷ میلیون دلار جریمه و بازپرداخت موافقت کرد. در نتیجه، این صرافی اکنون از فعالیت در نیویورک منع شده است و کوینکس برنامه‌های خود را برای خروج از کل ایالات متحده بیان کرده است. جیمز تاکید کرد که هدف اصلی دفتر AG حفاظت از سرمایه‌گذاران در نیویورک است و او امیدوار است که این تسویه به عنوان یک درس ارزشمند باشد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا