کوین مارکت کپ چیست؟ + آموزش سایت Coin Market Cap

سایت کوین مارکت کپ، به‌نوعی مهم‌ترین مرجع برای کسب اطلاعات در مورد بازار ارزدیجیتال است. در این سایت اطلاعاتی از قبیل تغییرات قیمتی، حجم معاملات، حجم بازار رمز‌ارز‌ها و مهم‌تر از همه لیستی از تمامی رمز‌ارز‌ها بر اساس حجم بازار آنها که تحلیل آن اطلاعات بی‌شماری را به تحلیلگر ارائه می‌دهد وجود دارد. سایت کوین مارکت کپ تنها محدود به این اطلاعات نیست. بررسی این سایت یکی از مهم‌ترین وظایف یک تحلیلگر بنیادی و علاقه‌مند به حوزه ارز دیجیتال است. با ما همراه باشید تا در باره سایت کوین مارکت کپ بیشتر بدانیم.

کوین مارکت کپ، برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ توسط براندون چز (Brandon Chez) ساخته و معرفی شد. این سایت از همان ابتدا مورد توجه تحلیلگران و رسانه‌‎ها قرار گرفت و به‌عنوان مرجعی قابل اطمینان شناخته شد. با گذشت زمان پیشرفت این سایت هیچگاه متوفق نشد تا اینکه امروزه به‌طورکلی تمامی اطلاعات پایه‌ای رمز‌ارز‌ها را می‌توان از کوین مارکت کپ استخراج کرد.

 

سایت کوین مارکت کپ

پس از ورود به سایت Coinmarketcap.com اولین چیزی که به چشم می‌خورد، لیستی از رمز‌ارز‌های بازار است که بر اساس حجم بازار (مارکت کپ) دسته بندی شده‌اند. سالیان سال است که بیت کوین و اتریوم رتبطه‌های اول این لیست را به خود اختصاص داده‌اند. بررسی مارکت کپ ارز‌های دیجیتال یکی از مهم‌ترین تحلیل‌های فاندامنتالی است. پتانسیل رشد یک پروژه را باتوجه رتبطه مارکت کپ آن می‌توان فهمید.

اطلاعات دیگری که در لیست صفحه اول می‌توان یافت عبارتند از:

  • تغییرات قیمتی ۲۴ ساعته
  • تغییرات قیمتی ۷ روزه
  • حجم بازار
  • حجم معاملات ۲۴ ساعته
  • عرضه درگردش ارز‌های مختلف
  • نمودار تغییرات روزانه ۷ روزه

باتوجه به قابلیت فیلترنویسی در سایت، می‌توان اساس دسته‌نبدی آن را تغییر داد، به‌عنوان مثال می‌توان لیست جدیدی ساخت بر اساس حجم معاملات و به تحلیل ارز‌های لیست جدید پرداخت.

 

صفحه اول سایت کوین مارکت کپ
صفحه اول سایت کوین مارکت کپ

 

همانطور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید، بالای صفحه اول کوین مارکت کپ، لیستی از مقالات جدید و منتخب قسمت بلاگ سایت نمایش داده می‌شود. با کلیک بر هرکدام از این مقالات وارد قسمت بلاگ شده که خود مرجع کاملی برای یادگیری و کسب اطلاعات در مورد صعنت بلاک چین است.

پایین‌تر ۳ باکس وجود دارد برای نمایش ارز‌های ترند یا مطرح شده بازار، باکس دوم ارز‌هایی که در ۲۴ ساعت اخیر بیشترین رشد را داشته‌اند و باکس سوم نیز ارز‌هایی اخیرا به لیست کوین مارکت کپ اضافه شده‌اند. بررسی این سه باکس نیز می‌تواند اطلاعات خوبی را در خود جای داده باشد.

  • از دیگر امکانات کوین مارکت کپ به ساخت واچ لیست دلخواه و همچنین ساخت پرتفولیو برای بررسی سود زیان سرمایه‌گذاری‌ها می‌توان اشاره کرد.
  • در سایت کوین مارکت کپ می‌توانید، ارز‌ها را به‌صورت دسته‌‌بندی‌های جداگانه بررسی کنید. به‌عنوان تنها پروژه‌های مربوط به اکوسیستم سولانا را مشاهده کرده و مورد بررسی قرار دهید.
  • در قسمت سربرگ‌ها نیز امکاناتی نظیر جستوجو‌های پیشرفته و شخصی‌سازی شده وجود دارد.
همچنین برای دیدن قیمت ارزهای دیجیتال می‌توانید از صفحه لیست قیمت لحظه ای ارز دیجیتال سایت ما استفاده کنید.

 

سربرگ‌ها

در بالای صفحه اول سایت کوین مارکت کپ، سربرگ‌هایی موجود دارد که هرکدام حاوی اطلاعات مفیدی هستند. در این مقاله توضیح مختصری در باره آنها خواهیم داد، اما بررسی جزئی و کامل این امکانات نیازمند صرف وقت و انرژی آموزندگان و تحلیلگران است.

 

سربرگ Cryptocurrency گزینه(Global Chart)

گلوبال چارت یکی از صفحات مهم سایت کوین مارکت کپ است. این صفحه که در سربرگ‌های بالای صفحه اول سایت یافت می‌شود، اطلاعاتی از قبیل حجم کل بازار رمز‌ارز‌ها، حجم کل بازار بدون در نظر گرفتن بیت کوین و میزان تسلط ۱۰ رمز ارز اول بر بازار را به شکل نمودار نشان می‌دهد.  

 

سربرگ Cryptocurrency گزینه(Global Chart)
سربرگ Cryptocurrency گزینه(Global Chart)

 

 

نمودار حجم کل بازار
نمودار حجم کل بازار

 

نمودار حجم کل بازار بدون بیت کوین
نمودار حجم کل بازار بدون بیت کوین

 

میزان تسلط ۱۰ ارز برتر بازار
میزان تسلط ۱۰ ارز برتر بازار

سربرگ اکسچنج (Exchange)

در این قسمت می‌توان اطلاعات صرافی‌های مطرح دنیا همراه با حجم معاملات، نقدینگی و بازدید هفتگی آنها را بررسی کرد. این سربرگ به سه قسمت Spot، Derivatives و DEX تقسیم شده که انواع صرافی‌ها در این دسته بندی قرار گرفته‌اند.

 

سربرگ اکسچنج
سربرگ اکسچنج

 

اطلاعات صرافی‌ها
اطلاعات صرافی‌ها

بررسی ایردراپ‌ها (Airdrop)

یکی از بخش‌های جذاب سایت کوین مارکت کپ، معرفی ایردراپ‌‌هایی برای شرکت کردن در آنها است. در سربرگ Products و قسمت ایردراپ می‌توانید اطلاعات ایردراپ‌های آینده را بررسی کرده و در آنها شرکت کنید.

همانطور که در عکس زیر می‌بینید، در حال حاضر هیچ ایردراپی برای شرکت کردن وجود ندارد. در پایین صفحه نیز اطلاعات ایردراپ‌های به اتمام رسیده قابل مشاهده است. زیر نظر داشتن این بخش برای علاقه‌مندان به دنیای رمز‌ارز می‌تواند مفید باشد.

 

بررسی ایردراپ‌ها (Airdrop)
بررسی ایردراپ‌ها (Airdrop)

 

اطلاعات مجزای رمز‌ارز‌های محتلف

همانطور که گفته شد در صفحه اول لیستی از تمامی رمز‌ارز‌ها بر اساس حجم بازار وجود دارد. حال با کلیک کردن بر روی هر رمز‌ارز وارد صفحه‌ای دیگری خواهید شد که اطلاعات جزئی‌تری در مورد آن مشاهده خواهید کرد. اطلاعاتی از قبیل سیاست توکنی پروژه، مانند توکن‌های درگردش، عرضه کل و مواردی از این قبیل. پایین‌تر نیز اطلاعاتی مانند نمودار قیمت، معرفی پروژه و صرافی‌هایی که از معاملات آن رمز‌ارز پشتیبانی می‌کنند به چشم می‌خورد.

 

اطلاعات مجزای رمز‌ارز‌های محتلف
اطلاعات مجزای رمز‌ارز‌های محتلف

 

 

معرفی پروژه‌‎ها در سایت
معرفی پروژه‌‎ها در سایت

 

  • برای آشنایی با یک رمز‌ارز جدید و کسب اطلاعات در مورد آن، مطالعه صفحه کوین مارکت کپ آن رمز‌ارز بسیار مهم است.

 

جمع‌بندی

آشنایی به سایت کوین مارکت کپ یکی از مهم‌ترین الزامات تحلیلگران دنیای رمزارز است. اطلاعات و امکانات سایت کوین مارکت کپ تنها به مواردی که گفته شد خلاصه نمی‌شود. مشتاقان این حوزه باید تمامی بخش‌های سایت را بررسی کرده و داده‌های مورد نظر خود را استخراج کنند. درنهایت کوین مارکت کپ مهم‌ترین مرجع برای دنیای ارز دیجیتال بوده که بررسی روزانه آن برای فعالان این حوزه اهمیت بسیار دارد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا