غرامت ۴.۳ میلیون دلاری Coin Cafe به سرمایه‌گذاران

پس از اینکه سرمایه‌گذاران به این باور رسیدند که ذخیره‌سازی کیف پول رایگان است، Coin Cafe بدون اطلاع آن‌ها هزینه این سرویس را از کاربران دریافت کرد. شرکت کریپتویی Coin Cafe مستقر در بروکلین توسط دفتر دادستان کل دستور گرفته است تا بیش از ۴ میلیون دلار را به سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال بازپرداخت کند. این بازپرداخت پس از بررسی‌ها نشان داد که این شرکت بدون رضایت آنها هزینه‌های گزافی از کاربران دریافت کرده است.

 

معنی رایگان بودم هم زیر سؤال رفته است

در یک بیانیه مطبوعاتی در ۱۸ می، دفتر دادستان کل نیویورک ادعا کرد که Coin Cafe از سرمایه‌گذاران هزینه‌های زیادی برای ذخیره بیت کوین با کیف پول شرکت دریافت می‌کند، علیرغم اینکه این سرویس را به عنوان رایگان در وب‌سایت آنها تبلیغ می‌کند.

 

Coin Cafe که اخیراً مجوز ارز مجازی را از وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک (DFS) در ژانویه ۲۰۲۳ دریافت کرده است، همچنین به عنوان BitLicense شناخته می‌شود، ادعا کرد که خدمات ذخیره‌سازی رایگان برای سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد اما در سپتامبر ۲۰۲۰ بدون اطلاع رسانی به مشتریان شروع به دریافت هزینه برای ذخیره‌سازی کریپتو کرد.

 

بر اساس بررسی‌ها، این شرکت چهار بار مختلف هزینه را افزایش داد که هر یک بیشتر از هزینه قبلی بود. در اکتبر سال ۲۰۲۰، Coin Cafe آنچه را که در بیانیه مطبوعاتی به عنوان شدیدترین ساختار کارمزد توصیف شد، اجرا کرد، جایی که این پلتفرم در صورت عدم معامله یا انتقال بیت کوین در سایت خود در مدت یک ماه از کاربران، ماهانه ۹۹ دلار به صورت بیت کوین دریافت می‌کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا