کوبی (Cobie) – فعال حوزه کریپتو در توییتر

زندگینامه کوبی

کوبی به عنوان چهره‌ای برجسته در توییتر کریپتو فعالیت می‌کند و همچنین در بخش گسترده رمزنگاری هم حضور دارد. سال ۲۰۲۱ بود که او نام پیشین توییتر خود را (Crypto Cobain) تغییر داد. 

بخشی از کاربران حوزه ارز دیجیتال با نام مستعار کار می‌کنند؛ همانطور که مخترع و یا مخترعان بیت‌کوین از ابتدای این صنعت با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو کار می‌کنند. کوبی مدتی را با نام واقعی خود، جردن فیش، برای رشد مشتری Monzo فعالیت کرد – مونزو یک نهاد متمرکز بر بانک است.

به علاوه، Fish به عنوان یک موسیقیدان حرفه‌ای نیز مشغول بود و در چندین استارت‌آپ هم استخدام شده بود. کوبی محتواهای زیادی را در توییتر پست می‌کند و دیدگاه‌های خود را هم در سبک شوخی و طنز خود ارائه می‌کند. او اطلاعات و دانش بسیاری در رابطه با صنعت کریپتو دارد و توانسته تا بیش از نیم میلیون دنبال‌کننده در توییتر جمع‌آوری کند و تیک آبی را نیز در این پلتفرم کسب کرده است. پست‌های وبلاگ و مجری بودن در پادکست UpOnly را هم نمی‌توان در رزومه او چشم‌پوشی کرد؛ کوبی در این پادکست با کارشناسان کریپتو گفتگو می‌کند.

 

کوبی در ۲۰۲۱

با نگاهی به توییتر کوبی می‌توان متوجه شد که ۲۰۲۱ سالی پر جنب و جوش برای نام کریپتو بوده است. موضوعات صحبت‌شده در توییتر او مربوط به ارزهای دیجیتال بود، اما موضوعات دیگر را هم پوشش می‌داد. سبک کاری و پست‌های او بیشتر روی تفسیر صنعت کریپتو و سایر امور جاری متمرکز می‌چرخید؛ کوبی علاقه‌ای به پستِ نمودارها و یا آموزش تجارت نداشت. او علاوه بر توییت‌های مستقل خود، توییت سایر افراد را مجدد با نظرات خود در قالب طنز پست می‌کرد. چیزی که به نظر می‌رسد این است که تجربه او در این صنعت، دانش زیادی را به پایه‌ی طنز و تفسیر او افزوده است. 

با توجه به فهرست قسمت‌های پادکست UpOnly او می‌توان متوجه شد که اجرا و میزبانی برنامه را با Brian Krogsgard آغاز کرده است و موضوعات کریپتویی گسترده‌ای را در ۲۰۲۱ پوشش داد؛ از جمله موضوعات پوشش داده شده می‌توان به توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT)، تجارت و امور مالی غیرمتمرکز اشاره کرد. پادکست او همچنین میزبان مجموعه بزرگی از فعالان دنیای کریپتو بوده است. مارک کوبان از مهمانان برجسته این برنامه در سال ۲۰۲۱ بود که شاید یکی از بزرگترین مهمانان اصلی سال به شمار می‌رفت.

 

کوبی در 2021

 

کوبی در ۲۰۲۲

Cobie وبلاگی را که از اواسط سال گذشته شروع کرده بود، در ۲۰۲۲ نیز ادامه داد و به همین جهت می‌توان امسال او را نیز چیزی شبیه به سال ۲۰۲۱ در نظر گرفت. همچنین تا حدودی می‌توان حدس زد که روش و سبک توییت‌های امسال او، درست همانند ۲۰۲۱ پیش رود. آیا کوبی در سال ۲۰۲۲ به یک میلیون کاربر و دنبال‌کننده در توییتر خواهد رسید؟ رویدادها و جهان رمزنگاری احتمالاً به اظهار نظر وی در این زمینه‌ها توجه خواهند کرد؛ نظراتی که همیشه با طنز و طعنه همراه بوده است. 

پادکست UpOnly همچنین برای ادامه محتوا با شخص کوبی امیدوارکننده به نظر می‌رسد و به علاوه، وبلاگ او ممکن است تا در رابطه با قدیمی‌ترهای این حوزه باشد. پادکست او اوایل ۲۰۲۲ میزبان یکی از بنیانگذاران اتریوم، Vitalik Buterin، بود و همچنین چندین چهره برجسته دیگر رمززنگاری را اعلام کرد که اواخر سال در برنامه ظاهر خواهند شد. 

۵/۵ - (۲ امتیاز)

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا