تعطیلی ۹ صرافی ارزهای دیجیتال توسط اوکراین و آمریکا

پلیس اوکراین با حمایت مجری قانون ایالات متحده، شبکه خدمات مبادلات کریپتویی مظنون به پولشویی درآمدهای مجرمانه را مختل کرده است. ظاهراً این پلتفرم‌ها پول‌های کثیف به دست آمده از حملات باج افزار و طرح‌های کلاهبرداری مختلف را پردازش می‌کردند.

 

پلیس سایبری و بازرسان ایالات متحده، چند صرافی کریپتویی را در اوکراین منهدم کردند

پلیس ملی اوکراین اعلام کرد که افسران واحد پلیس سایبری و بخش تحقیقات اصلی اوکراین که با دفتر دادستانی کل همکاری می‌کنند، ۹ صرافی ارزهای دیجیتال را توقیف کرده اند. نمایندگان دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) نیز در آنچه مقامات اوکراینی به عنوان عملیات بین‌المللی چند سطحی توصیف کردند، شرکت کردند.

 

پلتفرم‌های وب تبادل ناشناس ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دهند. یک بیانیه مطبوعاتی توضیح داد که آنها برای تسهیل قانونی کردن وجوه غیرقانونی به کار گرفته شدند. از طریق این صرافی‌ها، مجرمان دارایی‌های دیجیتالی را که در نتیجه حملات بدافزار و کلاهبرداری آنلاین به دست آمده بودند، هدایت کردند. خدمات آنها در فروم‌های بسته هکرها تبلیغ می‌شد.

 

زیرساخت شبکه که بر روی سرورهای ایالات متحده، تعدادی از کشورهای اروپایی و اوکراین قرار دارد، در طول عملیات مسدود شده است. هم‌اکنون بازرسان در تلاش هستند تا تمامی افرادی که در این فعالیت‌های مجرمانه دخیل بودند را شناسایی کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا