ارزش Chipper Cash به ۱.۲۵ میلیارد دلار کاهش یافت

پس از اینکه چیپر کش سال ۲۰۲۱ را به عنوان یکی از باارزش‌ترین فین‌تک‌های آفریقا به پایان رساند، ارزش استارت‌آپ تحت حمایت FTX از ۲ میلیارد دلار به ۱.۲۵ میلیارد دلار کاهش یافت. همچنین گزارش شده است که Chipper Cash پنجاه کارمند خود را به دلیل تلاش برای مقابله با شرایط بد اقتصادی کلان اخراج کرده است.

 

قرارداد FTX برای سهام آینده

طبق گزارش Techcrunch، شرکت Chipper Cash، یکی از چندین استارت‌آپ فین‌تک آفریقایی که از FTX بودجه دریافت می‌کند، پس از تأمین بودجه اضافی از صرافی رمزارز که اکنون در حال سقوط است، ارزش خود را از ۲ میلیارد دلار به ۱.۲۵ میلیارد دلار کاهش داد. آخرین افشاگری درست زمانی رخ داد که چیپر کش ۵۰ کارمند خود را تعدیل کرده است.

 

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، Chipper Cash که در سال ۲۰۱۸ توسط Ham Serunjogi و Maijid Moujaled راه‌اندازی شد، پس از دریافت ۱۵۰ میلیون دلار در دور توسعه سری C که در اواخر ۲۰۲۱ توسط FTX انجام شد، شاهد افزایش ارزش آن به بیش از ۲ میلیارد دلار بود. پیش از آن، فین‌تک ۱۰۰ میلیون دلار از طریق دور سری C خود جمع‌آوری کرده بود.

 

با این حال، طبق گزارش Techcrunch، کاهش ارزش فین‌تک ناشی از ۳۵ میلیون دلاری است که از FTX دریافت کرده است. این گزارش می‌افزاید که Chipper Cash به بودجه جدید نیاز داشت که طبق گزارش‌ها به شکل یک توافق ساده برای کمک مالی آینده (SAFE) آمده است تا به آن کمک کند تا با یک محیط سخت اقتصادی کلان مقابله کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا