یوان چین، پر استفاده‌ترین ارز برای تسویه پرداخت‌ها

یوان چین اکنون پرمصرف‌ترین ارز چین برای تسویه حساب‌های فرامرزی است. بر اساس داده‌های رسمی اداره ارز دولتی، یوان چین در ماه مارس به عنوان پرمصرف‌ترین ارز نسبت به دلار آمریکا، در تلاش دولت پکن برای بین‌المللی کردن ارز خود برای پرداخت افزایش یافت.

 

یوان چین در ماه مارس بیشتر پرداخت‌های بین‌المللی چین را تسویه می‌کرد

پکن اکنون در حال حل و فصل بیشتر عملیات تجاری بین‌المللی خود با استفاده از یوان چین است. بر اساس اعداد رسمی از اداره دولتی ارز خارجی، یک موسسه ملی چین که مسئول مدیریت ذخایر بین‌المللی چین است، پرداخت‌هایی که با استفاده از یوان چین انجام می‌شود، از پرداخت‌هایی که با دلار آمریکا در ماه مارس انجام شده بود، پیشی گرفت و در ۴۸.۴ درصد از کل تسویه‌ها استفاده شد.

 

یوان چین برای تسویه ۵۴۹.۹ میلیارد دلار پرداخت استفاده شد که یک رکورد است که از ۴۳۴.۵ میلیارد دلار در فوریه افزایش یافته است. میزان استفاده از دلار آمریکا برای این پرداخت‌ها از ۴۸.۶ درصد به ۴۶.۷ درصد در مدت مشابه کاهش یافته است.

 

چین به دلیل چالش‌های ژئوپلیتیک اخیر که به‌عنوان منطقی برای اعمال تحریم‌های آمریکا علیه روسیه مورد استفاده قرار گرفته است، وابستگی خود را به ارز خود افزایش داده است و همچنین بر شرکت‌های چینی متهم به خدمت به عنوان نمایندگان دولت روسیه و نهادهای آن تأثیر می‌گذارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا