بانک‌های دولتی چین نرخ سپرده دلار را کاهش دادند

بانک‌های دولتی بزرگ چین نرخ بهره سپرده‌های دلاری را کاهش داده‌اند. با این حال، طبق گزارش‌ها، آنها ادعاهایی مبنی بر اینکه این اقدامات تحت تأثیر دولت چین بوده است را رد کردند و اظهار داشتند که کاهش نرخ‌ها مبتنی بر بازار بوده است.

 

بانک‌های چینی نرخ سپرده دلاری را کاهش دادند

بر اساس گزارش‌ها، بانک‌های بزرگ دولتی چین در این هفته حداکثر نرخ بهره را که برای سپرده‌های دلاری ارائه می‌دهند کاهش دادند.

 

آنها توضیح دادند که این حرکت‌ها مبتنی بر بازار بوده و گزارش‌های اخیر برخی از خبرگزاری‌ها مبنی بر اینکه تصمیمات آنها تحت تأثیر دولت چین بوده است را رد کردند. به عنوان مثال، رویترز روز سه‌شنبه گزارش داد که در تلاشی نادر برای تقویت یوان چین، یک نهاد خودتنظیمی تحت نظارت بانک مرکزی این کشور به بانک‌های دولتی بزرگ گفته است که نرخ سود سپرده دلاری را کاهش دهند. این نشریه از چهار نفر با آگاهی مستقیم از این موضوع نام برده است.

 

بر اساس گزارش روز چهارشنبه گلوبال تایمز، برخی از خودی‌های بانک‌ها کاهش نرخ سپرده دلار را اقدامی خودتنظیمی با هدف حفظ ثبات در نرخ مبادله دلار یوآن توصیف کردند. یوان از ژانویه بیش از ۶ درصد در برابر دلار تضعیف شده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا