اخبار متاورساخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

صنعت متاورس چین ۷۸۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرد

گزارش شده است که صنعت متاورس چین حدود ۷۸۰ میلیون دلار بودجه جذب کرده است و انتظار می‌رود که این صنعت تا سال ۲۰۳۰ به ۵.۸ تریلیون دلار افزایش یابد. تاکنون ۱۶۰,۰۰۰ شرکت متاورسی در چین وجود دارد در حالی که طبق گزارش‌ها ۲۰ استان یا شهر در این کشور از این صنعت حمایت می‌کنند.

 

توسعه متاورس

طبق گزارش رسانه‌های محلی، صنعت متاورس چین ۷۸۰ میلیون دلار (۵.۴۶ میلیارد یوان) بودجه جذب کرده است. این گزارش می‌افزاید که علاوه بر ۱۶۰,۰۰۰ شرکت، حدود ۲۰ استان یا شهر هم اکنون از متاورس پشتیبانی می‌کنند.

 

همچنین، طبق گزارشی که در سایت خبری چینی زبان منتشر شده است، انتظار می‌رود که اندازه بازار متاورس چین تا سال ۲۰۳۰ به ۵.۸ تریلیون دلار برسد. در همین حال، در این گزارش آمده است که دو شرکت چینی، غول اینترنتی Tencent و یکی از پیشروهای این کشور، شرکت بازی‌های ویدیویی Netease Yaotai، در حال رقابت و تلاش برای یافتن راه‌هایی برای توسعه متاورس هستند.

 

در حالی که طبق گزارش‌ها، Tencent بر روی حمایت از ادغام هوش مصنوعی (AI) با اقتصاد واقعی تمرکز دارد، Netease Yaotai روی استفاده از بازی‌های ابری و هوش مصنوعی برای ساختن سیستمی متمرکز شده است که تعاملات را در دنیای مجازی افزایش می‌دهد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا