هشدار چین نسبت به سیاست‌های اقتصادی ایالات متحده

چین از ایالات متحده و دیگر کشورهای توسعه‌یافته خواسته است تا اثرات سرریز سیاست‌های اقتصادی و مالی خود را ارزیابی کنند. به گفته وزارت امور خارجه چین، سیاست‌های اقتصادی و مالی ایالات متحده بزرگترین چالش برای ثبات مالی جهانی است.

 

هشدار چین در مورد سیاست‌های اقتصادی و مالی ایالات متحده

وانگ ونبین، سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز پنجشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی نسبت به وضعیت اقتصاد جهانی ابراز نگرانی کرد.

 

این مقام چینی در مورد گزارش اخیر ثبات مالی جهانی صندوق بین‌المللی پول (IMF) با اشاره به اینکه آشفتگی در بخش بانکی آمریکا خطر ثبات مالی جهانی را افزایش داده است، گفت:

ثبات مالی جهانی بر بهبود و توسعه اقتصاد جهانی تأثیرگذار است. اقتصاد جهانی و منافع مشترک همه کشورها را می‌طلبد و تلاش مشترک جهان را می‌طلبد.

 

ونبین با تاکید بر اینکه ریسک‌های مالی قابل توجه جهانی ارتباط زیادی با تعدیل‌های تهاجمی سیاست‌های پولی در ایالات متحده و سایر کشورهای توسعه یافته دارد، گفت بسیاری از جامعه بین‌المللی این عقیده را داشتند که سیاست‌های اقتصادی و مالی ایالات متحده بزرگترین چالش برای ثبات مالی جهانی است. افزایش گسترده نرخ بهره توسط فدرال رزرو ایالات متحده از سال گذشته به طور قابل توجهی هزینه‌های تامین مالی جهانی را افزایش داده و جریان‌های بی‌نظم سرمایه بین‌المللی را تشدید کرده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا