معامله LNG چین با قطر

این هفته، چین و قطر پیوند خود را از طریق تحولی قابل توجه در روز سه‌شنبه تقویت کردند. شرکت ملی نفت چین (CNPC) و شرکت انرژی قطر قراردادی ۲۷ ساله امضا کردند که در آن تعهد چین برای تهیه گاز طبیعی مایع (LNG) از قطر به صورت سالانه مشخص شد. بر اساس این توافق، چین سالانه چهار میلیون تن LNG از این کشور خلیج فارس وارد خواهد کرد. علاوه بر این، CNPC همچنین سهامی در پروژه ال‌ان‌جی شمال قطر به دست خواهد آورد که همکاری آنها را تقویت خواهد کرد.

 

چین و قطر قرارداد ۲۷ ساله LNG امضا کردند که روابط بین هر دو کشور را تقویت می‌کند

چین در تنوع بخشیدن به معاملات ارزی خود و کاهش وابستگی خود به دلار آمریکا پیشرفت مداومی دارد و این شامل واردات کمتر گاز طبیعی از ایالات متحده می‌شود. در کنار سایر کشورهای بریکس، این کشور آسیایی به طور استراتژیک مانور می‌دهد تا از اهمیت دلار آمریکا در تجارت بین‌المللی بکاهد.

 

در تحولی قابل توجه در پایان ماه مارس، چین با برزیل قراردادی دوجانبه برای خرید گاز طبیعی مایع (LNG) منعقد کرد که تسویه این معامله با یوان انجام شد و توسط یک شرکت فرانسوی تسهیل شد.

 

در ۲۰ ژوئن، رویترز گزارش داد که قطر و چین به توافقی اساسی برای LNG دست یافته اند و دو کشور توافق کردند که برای ۲۷ سال با یکدیگر همکاری کنند. مانند امارات متحده عربی، قطر یک اقتصاد در حال ظهور است. هر دو منطقه توسط بازارهای مالی و شرکت معیار MSCI در سال ۲۰۱۴ ارتقا یافتند و به اقتصادهای نوظهور BRICS پیوستند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا