آژانس اعتباری چین رتبه اعتباری آمریکا را کاهش داد

قدیمی‌ترین آژانس رتبه‌بندی اعتباری چین، Chengxin International Credit Rating (CCXI)، این هفته با کاهش رتبه اعتباری ایالات متحده خبرساز شد. آژانس رتبه‌بندی را از AAAg به AAg+ کاهش داد و این تصمیم را به تشدید اختلافات سیاسی، افزایش تورم و بن‌بست مداوم سقف بدهی نسبت داد.

 

رتبه اعتباری ایالات متحده توسط آژانس اعتباری چین در میان مشکلات سقف بدهی کاهش یافته است

Chengxin International Credit Rating (CCXI) به جمع آژانس‌های اعتباری پیوسته است که نسبت به رتبه اعتباری ایالات متحده ابراز نگرانی می‌کنند. به دنبال هشدارهای قبلی Moody’s ،S&P و Fitch در مورد محدودیت سقف بدهی، CCXI اکنون رتبه اعتباری ایالات متحده را کاهش داده است.

 

در همسویی با همتایان خود، CCXI به موضوع سقف بدهی طولانی مدت به عنوان دلیل اصلی کاهش رتبه اشاره می‌کند. علاوه بر این، آژانس بر تشدید اختلافات سیاسی تاکید می‌کند که روند مذاکرات را پیچیده‌تر کرده است.

 

جزئیات اطلاعیه کاهش رتبه CCXI تشدید اختلافات سیاسی بین دو حزب در ایالات متحده، دشواری حل مسئله سقف بدهی را افزایش داده است. آژانس اعتباری پکن اضافه کرد که وخامت قدرت مالی و نقض مکرر سقف بدهی همچنان باعث فرسایش پایه اعتباری دلار آمریکا می‌شود.

 

در حالی که CCXI گامی جسورانه برای کاهش رتبه اعتباری ایالات متحده برداشت، آژانس‌های اعتباری Fitch ،Moody’s و S&P مسیر متفاوتی را انتخاب کرده اند. این سه آژانس به جای کاهش رتبه‌بندی مانند CCXI، رتبه‌بندی ایالات متحده را AAA در نظر گرفته اند.

 

فیچ در ارزیابی خود توضیح داد:

ریتینگ دیده‌بان منفی نشان‌دهنده تحزب سیاسی فزاینده است که مانع از تصمیم‌گیری به موقع برای افزایش یا تعلیق سقف بدهی می‌شود، با نزدیک شدن به تاریخ که فوریت را می‌افزاید.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا