بازار ۱۰۰ میلیارد دلاری بازی‌های متاورسی چین

تحلیلگران JPMorgan بر این باورند که بازار بازی‌های متاورسی می‌تواند در چین حتی با وضعیت فعلی مقررات که مشکلات خاصی را برای پذیرش ایجاد می‌کند منفجر شود. شرکت‌هایی مانند Tencent ،Netease و Bilibili انتخاب‌های جی‌پی مورگان برای بهره‌گیری از این رشد بالقوه هستند که در بهترین حالت ممکن است از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار عبور کند.

 

تحلیلگران JPMorgan معتقدند که بازی‌های متاورسی در چین رونق خواهند گرفت

متاورس و بازار حاصل از این روند جدید صنعت، موضوع مطالعه موسسات مختلف علاقمند به ورود به این بازار جدید بوده است. در حالی که این یک بازار بدون ساختار و تعریف است، برخی فکر می‌کنند که احتمال رشد واقعی وجود دارد. تحلیلگران JPMorgan بر این باورند که حتی با وجود محدودیت‌های فعلی که توسط قانون رمزنگاری در این کشور تحمیل شده است، احتمال انفجار در این بخش در چین بسیار زیاد است.

 

جی‌پی مورگان برترین صنایعی را که از رونق این بخش در چین سود می برند، انتخاب کرده است. از این میان می‌توان به Tencent، شرکتی که خدمات بازی‌های اینترنتی و هوش مصنوعی ارائه می‌کند و Netease، یکی دیگر از غول‌های بازی در کشور اشاره کرد. دیگر شرکت هایی که جی‌پی مورگان به آنها اشاره کرده، Agora و China Mobile هستند.

 

 

توصیه‌ها بر اساس معیارهایی برای توسعه این شرکت‌ها در مورد رسانه‌های اجتماعی و بازی است. در این باره در گزارشی که در ۱۶ شهریور منتشر شده آمده است:

توسعه اینترنت موبایل و هوش مصنوعی در ۵ تا ۱۰ سال گذشته نشان می‌دهد که مزیت رقابتی یک شرکت در بخشی از اکوسیستم فناوری اغلب در تعیین ارزش‌آفرینی بلندمدت برای سهامداران مهم‌تر است تا اینکه شرکت در کدام بخش از اکوسیستم فعالیت می‌کند.

 

تخمین زده می‌شود که بازار بازی‌های متاورس، که بسیاری از شرکت‌های بازی سنتی در حال حاضر در تلاش برای ورود به آن هستند، از ۴۴ میلیارد دلار به ۱۳۱ میلیارد دلار افزایش یابد که تقریباً ارزش آن را سه برابر می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا