چین می‌خواهد وضعیت دلار آمریکا را تضعیف کند

در جلسه استماع کنگره، جرد برنشتاین، اقتصاددان کاخ سفید، می‌گوید شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد چین می‌خواهد دلار آمریکا جایگاه خود را به عنوان ارز ذخیره جهان از دست بدهد. با این حال، بیل هاگرتی، سناتور آمریکایی تاکید کرد که بزرگترین تهدید برای تسلط دلار آمریکا از داخل است.

 

برنشتاین می‌گوید چین می‌خواهد دلار آمریکا وضعیت ارز ذخیره جهانی را از دست بدهد

جرد برنشتاین، اقتصاددان کاخ سفید، روز سه‌شنبه در جلسه استماع در مورد نامزدی خود برای ریاست شورای مشاوران اقتصادی، به برخی از سوالات کنگره درباره وضعیت دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهان در مقابل کمیته بانکی سنا پاسخ داد.

 

برنشتاین، یکی از اعضای فعلی شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید، پیش از این به عنوان اقتصاددان ارشد جو بایدن، معاون رئیس‌جمهور وقت، در دولت اوباما و بایدن خدمت می‌کرد، پیش از پیوستن به مرکز اولویت‌های بودجه و سیاست، جایی که به عنوان یک کارشناس ارشد از ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۱ داشت.

 

در طول جلسه استماع، سناتور بیل هاگرتی به تلاش‌های چندین کشور که وضعیت دلار آمریکا را به عنوان ارز ذخیره جهانی تهدید می‌کنند، مانند رئیس جمهور برزیل، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، اشاره کرد و خواستار پایان دادن به تسلط تجارت دلار شد.

 

سناتور تنسی با تاکید بر اینکه چین این موضوع را تشویق کرد، از برنشتاین پرسید:

آیا قبول دارید که چین می‌خواهد این اتفاق بیفتد؟

 

اقتصاددان کاخ سفید بی‌درنگ پاسخ داد:

من فکر می‌کنم شواهدی وجود دارد که این کار را انجام می‌دهد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا