چین با تحریم‌های اخیر ایالات متحده مخالف است

دولت چین به اعمال تحریم‌ها علیه یک سری شرکت‌های ملی توسط ایالات متحده اعتراض کرد و آنها را از تجارت با نهادهای مستقر در ایالات متحده به اتهام همکاری با روسیه منع کرد. وزارت بازرگانی چین از این اقدام انتقاد کرد و گفت که این یک شکل معمولی از صلاحیت قضایی بلند مدت است که به حقوق و منافع این شرکت‌ها آسیب می‌زند.

 

مخالفت چین با اعمال تحریم‌ها علیه شرکت‌های ملی

دولت چین مخالفت خود را با وضع اخیر مجموعه‌ای از تحریم‌ها علیه تعدادی از شرکت‌های ملی به اتهام همکاری با روسیه ابراز کرده است. این شرکت‌ها که عمدتاً در تجارت الکترونیک فعالیت می‌کنند، ظاهراً به عنوان پل استفاده می‌شوند و فناوری ایالات متحده را برای تحویل آن به روسیه خریداری می‌کنند و از تحریم‌های اعمال شده توسط دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (OFAC) علیه نهادهای روسی صرف‌نظر می‌کنند.

 

در بیانیه‌ای از سوی وزارت بازرگانی چین، آمریکا به اقدام بیش از حد متهم شده است.

 

این بیانیه با رد این اقدامات، تصریح کرد:

این یک تحریم معمولی یکجانبه و نوعی long-arm jurisdiction است که به حقوق و منافع مشروع شرکت‌ها آسیب جدی وارد می‌کند و بر امنیت و ثبات زنجیره تأمین جهانی تأثیر می‌گذارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا