چین برای تقویت همکاری با روسیه آماده است

شی جین پینگ رئیس جمهور چین اعلام کرد که چین آماده تقویت همکاری با روسیه است. طبق گزارش‌ها، دو کشور می‌خواهند بازار منطقه‌ای بزرگ‌تری را توسعه دهند و ایجاد کنند و در عین حال زنجیره تأمین جهانی باثبات‌تر و قوی‌تری را تضمین کنند تا مزایای واقعی و ملموس برای کشورهای منطقه به ارمغان بیاورند.

 

چین و روسیه برای تقویت همکاری‌ها

شی جین پینگ رئیس جمهور چین روز چهارشنبه با میخائیل میشوستین نخست وزیر روسیه در پکن دیدار کرد. خبرگزاری چینی شین هوا گزارش داد، شی در این دیدار به مقام روسی گفت که چین آماده تقویت همکاری با روسیه است.

 

شی اظهار داشت که علاوه بر تقویت همکاری در پلتفرم‌های چندجانبه مانند سازمان ملل، سازمان همکاری شانگهای (SCO)، بریکس و گروه ۲۰، چین و روسیه باید روابط جدید اقتصادی، تجاری و سرمایه‌گذاری بالقوه را بررسی کنند.

 

رهبر چین به میشوستین گفت:

ما امیدواریم که دو طرف به بهره‌برداری از شتاب قوی همکاری چین و روسیه، ارتقاء همکاری در زمینه‌های مختلف و به طور مداوم محتوای مشارکت استراتژیک جامع همکاری بین دو کشورمان را در دوره جدید غنی کنند.

 

در ادامه به نقل از وی آمده است:

چین آماده همکاری با روسیه و کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا برای ترویج و اتصال ابتکار یک کمربند و یک جاده با این اتحادیه به منظور توسعه و ایجاد بازار منطقه‌ای بزرگتر، تضمین یک زنجیره تامین جهانی با ثبات‌تر و قوی‌تر است تا منافع واقعی و ملموس را برای کشورهای منطقه به ارمغان آورد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا