اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

توزیع یوان دیجیتال توسط دولت چین

مقامات چینی به گسترش CBDC خود ادامه می دهند و ۲.۳ میلیون دلار از آن را به ساکنان منطقه Futian شنژن اهدا می کنند.

 

چین ۲.۳ میلیون دلار یوان دیجیتال را بین شهروندان شنژن توزیع می کند

طبق گزارش ها، مقامات چینی ۱۵ میلیون یوان (۲.۳ میلیون دلار) به صورت الکترونیکی CNY به ساکنان منطقه Futian شنژن اهدا خواهند کرد. هدف این حرکت تقویت پذیرش CBDC چین و ترویج محصول مالی در میان جامعه گسترده است.

 

آخرین تلاش های CBDC چین

برخلاف دیدگاه خصمانه خود در مورد دارایی های دیجیتال، دولت پرجمعیت ترین کشور جهان موضع کاملا متفاوتی در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) دارد. در طول سال گذشته، مقامات چندین ابتکار را برای رایج کردن نمایندگی دیجیتال پول ملی خود راه اندازی کردند.

بر اساس پوشش گلوبال تایمز، آخرین اقدام از این دست شامل توزیع بیش از ۲ میلیون دلار یوان دیجیتال برای ساکنان Futian، منطقه تجاری مرکزی سومین شهر بزرگ چین، شنژن است.

e-CNY به ۱۳۰,۰۰۰ بسته قرمز تقسیم می‌شود و به روش قرعه‌کشی و با استفاده از پرداخت وی‌چت اهدا می‌شود. ساکنین می توانند با ثبت نام در برنامه دوم در قرعه کشی شرکت کنند. بعداً، آنها می توانند محصول مالی را در نزدیک به ۵,۰۰۰ فروشگاه در منطقه بدون نیاز به حداقل خرید خرج کنند.

 

این اولین بار نیست که مقامات شنژن یوان دیجیتال را در بین جمعیت شهر توزیع می کنند. در سال ۲۰۲۰، آنها ۱۰ میلیون یوان (حدود ۱.۵ میلیون دلار) e-CNY را توزیع کردند. اندکی بعد، این ابتکار به شهرهای چنگدو و پایتخت، پکن گسترش یافت. ساکنان اولی ۴.۶ میلیون دلار در قالب CBDC چین دریافت کردند، در حالی که دومی ۶.۲ میلیون دلار از آن را دریافت کرد.

 

گسترش تدریجی یوان دیجیتال

در پایان سال ۲۰۲۱، تعداد چینی‌هایی که کیف‌پول‌های یوان دیجیتال باز کرده‌اند به بیش از ۱۴۰ میلیون نفر رسید که حدود ۱۰ درصد از کل جمعیت را تشکیل می‌دهد. علاقه به این محصول همچنان افزایش یافت و این رقم در ابتدای سال ۲۰۲۲ به بیش از ۲۶۰ میلیون رسید.

برخی از شرکت های معروف محلی حتی CBDC را به عنوان یک روش پرداخت پذیرفتند. برای اولین بار، JD.com به مشتریان اجازه داد تا از آن برای تسویه حساب در طول جشنواره خرید، روز مجردها (۱۱ نوامبر) استفاده کنند.

غول اپلیکیشن پیام‌رسان چین، وی چت، همچنین به مشتریان خود امکان داد تا تراکنش‌ها را در e-CNY تسهیل کنند. این سرویس در تمام مناطقی که محصول در حال آزمایش است، از جمله پکن و شانگهای در دسترس قرار گرفت.

علاوه بر این، مقامات چینی به بازدیدکنندگان و ورزشکاران خارجی اجازه دادند تا در طول بازی های المپیک پکن در ماه فوریه از CBDC استفاده کنند. روزانه بیش از ۳۱۵,۰۰۰ دلار یوان دیجیتال در این رویداد ورزشی معامله می شد.

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا