ریسک‌زدایی از چین اقتصادهای غربی را نابود می‌کند

بنیانگذار یک اندیشکده سیاسی و اقتصادی مستقر در آلمان هشدار داده است که تلاش برای کاهش خطر از چین تنها منجر به خودویرانگری اقتصادهای غرب خواهد شد. او تاکید کرد که سیاست‌های ریسک‌زدایی بیش از آنکه به چین آسیب برساند، به مبتکران آن آسیب می‌زند.

 

خطرات ریسک‌زدایی از چین

موسس مؤسسه شیلر، هلگا زپ لاروش، در مصاحبه‌ای با خبرنگار گلوبال تایمز، لی ژوانمین، که روز دوشنبه منتشر شد، نسبت به پیامدهای نامطلوب تلاش‌های کشورهای غربی برای کاهش خطر از چین ابراز نگرانی کرد. موسسه شیلر یک اندیشکده سیاسی و اقتصادی مستقر در آلمان است که اعضای آن در ۵۰ کشور جهان حضور دارند.

 

به نظر می‌رسد سیاستمدارانی که برای ریسک‌زدایی فشار می‌آورند، آنچه را که هر صنعت‌گر ذی‌صلاح می‌داند، نمی‌دانند، که جایگزینی فوری شراکت تجاری و سرمایه‌گذاری چین ممکن نیست، زیرا چین زیرساخت‌های بسیار خوب و نیروی کار واجد شرایط را ارائه می‌دهد. که هنوز باید سالها طول بکشد تا در کشورهای دیگر ساخته شود.

 

او هشدار داد:

بنابراین، سیاست ریسک‌زدایی بیشتر از آن‌که به چین آسیب بزند، مستعد آسیب زدن به مبتکران آن است، همانطور که قبلاً با ضربه‌ای ناشی از سیاست تحریم‌ها دیده‌ایم.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا