آموزش آلت کوین‌ها

ارز چیلیز چیست؟ + کاربرد ارز CHZ

ارز چیلیز با نام اختصاری CHZ، ارزی که با رشد چشمگیر خود در سال ۲۰۲۰ خیلی زود سر زبان‌ها افتاد. چیلیز یکی از بهترین و نوآورانه ترین پروژه‌های بلاکچینی که دریچه جدیدی از کاربرد‌های بلاکچین را به دنیا نشان داد، همچنین باعث بروز یک جهش بزرگ در هواداری باشگاه‌های ورزشی شد.

 

ارز Chiliz

ارز چیلیز (CHZ) قلب بلاکچین چیلیز و پلتفرم سوشیوس است. سوشیوس پلتفرمی در بستر بلاکچین چیلیز برای ساخت توکن‌های هواداری است. در این پلتفرم هواداران باشگاه‌های ورزشی مخصوصا فوتبال می‌توانند با خرید این توکن‌ها در برخی تصمیمات باشگاه سهیم شوند.

تمامی این توکن توسط باشگاه‌ مدنظر پشتیبانی شده و برخی تصمیمات برای آینده باشگاه مانند رنگ تیم لباس، انتخاب کاپیتان و گاهی اوقات تصمیم‌گیری برای خرید بازی کن به رای‌گیری گذاشته شده و در مسیر آینده باشگاه تاثیر گذار خواهد بود. سوشیوس یک پلتفرم کامل در حوزه ورزش بوده و روز به روز در حال تکامل بیشتر است.

 

ارز دیجیتال چیلیز
ارز دیجیتال چیلیز

 

کاربرد ارز CHZ چیست؟

چیلیز ارز دیجیتالی در بستر اتریوم با استاندارد ERC-20 است. مهم‌ترین کاربرد این رمز‌ارز برای معامله و خرید توکن‌های هواداری است. کاربران تنها با ثبت نام در سایت یا نرم‌افزار سوشیوس می‌توانند اقدام به خرید ارز CHZ و سپس با این ارز به خرید توکن‌های هواداری بپردازند. به‌طور کلی تمامی اقدامات مالی کنونی و امکانات آینده این پلتفرم به واسطه ارز CHZ انجام خواهد شد.

از دیگر امکانات چیلیز به حاکمیت بلاکچین و تصمیم‌گیری برای به‌روز رسانی‌ها و مسیر توسعه پروژه می‌توان اشاره کرد.

اگر علاقه‌مند هستید در مورد پروژه چیلیز و پلتفرم سوشیوس بیشتر بدانید این مقاله را مطالعه کنید.

 

خرید ارز چیلیز چگونه انجام می‌شود؟

برای خرید ارز دیجیتال چیلیز مانند تمامی رمز ارز‌های دیگر، باید از صرافی‌های واسطه استفاده کرد. تقریبا تمامی صرافی‌های خارجی و داخلی از معاملات این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند. برای خرید از صرافی‌های خارجی باید از کوین‌های با ثبات مانند تتر USDT و همینطور در صرافی‌های ایرانی مستقیما با ریال می‌توانید خرید کنید.

برخی از صرافی‌های مطرح جهانی که معاملات CHZ را پشتیبانی می‌کنند.

  • Binance
  • Coinbase
  • Kucoin
  • Coinex
  • Huobi Global

 

برخی از صرافی‌های مطرح جهانی که معاملات CHZ را پشتیبانی می‌کنند.
برخی از صرافی‌های مطرح جهانی که معاملات CHZ را پشتیبانی می‌کنند.

 

بهترین کیف‌ پول‌های ارز Chiliz چیست؟

از انجایی که توکن چیلیز در بستر اتریوم و با استاندارد ERC-20 ساخته شده است. تمامی کیف پول‌هایی که از اتریوم پشتیبانی می‌کنند قابلیت ذخیره این توکن را نیز دارند. از جمله معروف‌ترین کیف پول‌های اتریومی به موارد زیر می‌توان اشاره کرد.

  • Trust wallet
  • Atomic wallet
  • Ledger nano
  • Trezer
  • Math Wallet

 

بهترین کیف‌ پول‌های رمز ارز چیلیز
بهترین کیف‌ پول‌های رمز ارز چیلیز

 

تاریخچه قیمتی ارز چیلیز

ارز دیجیتال Chiliz در اواسط سال ۲۰۱۹ وارد چرخه بازار شد و تا پایان سال ۲۰۲۰ در محدوده ۱ سنت نوسان می‌کرد. با شروع سال ۲۰۲۱ و فصل آلتکوین‌ها چیلیز طی یک حرکت شارپی از یک سنت شروع به رشد کرده و موفق به ثبت سقف تاریخی ۷۸ سنت شد. در زمان نگارش این مقاله ارز چیلیز قیمتی در حدود ۱۶ سنت و حجم بازاری معادل ۸۶۸ میلیون دلار دارد.

شما میتوانید همواره برای دیدن “قیمت لحظه ای ارز چیلیز” وارد همین لینک شوید.

 

نمودار قیمتی چیلیز
نمودار قیمتی چیلیز

 

امتیاز دهید

آرش طاهری

آرش یک روزنامه نگار ارز دیجیتال است که در کرج زندگی می‌کند. او خود را دیر وارد بازی کرد، زمانی که افزایش قیمت در دسامبر 2017 اتفاق افتاد وارد حوزه رمزنگاری شد. او با داشتن سابقه در حوزه‌ی تکنولوژی و فناوری با تحت تاثیر قرار گرفتن از رونق ارزهای دیجیتال در سطح اجتماعی، دیدگاه متفاوتی را ارائه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا