اخبار قانون‌ گذاریاخبار آلت‌کوین‌ها

اخبار جدید راه اندازی ارز ملی شیلی

روزانا کاستا، رئیس کل بانک مرکزی شیلی گفت: بانک مرکزی شیلی باید قبل از ادغام آن در اکوسیستم مالی کشور، CBDC خود را به دقت تجزیه و تحلیل کند.

بانک مرکزی شیلی از برنامه های خود برای انتشار CBDC تا پایان سال ۲۰۲۲ عقب نشینی کرد و گفت که تحقیقات کامل و تجزیه و تحلیل های بیشتری را در مورد محصول قبل از حرکت به سمت عرضه آن انجام خواهد داد.

بانک مرکزی شیلی گزارشی با تمرکز بر شبکه پولی فعلی کشور منتشر کرد و خطرات و مزایای انتشار نسخه دیجیتال پول ملی خود را بررسی کرد. از نظر ظاهری، بانک مرکزی نسبت به چنین محصول مالی خوشبین است و معتقد است که می تواند سیستم اقتصادی را تقویت کند و حمایت از مصرف کننده را تضمین کند:

 

این بانک همچنین استدلال کرد که پزو شیلی می تواند جایگزین مناسبی برای ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین باشد، که طبق گفته این موسسه، می تواند در عملیات مجرمانه استفاده شود:

انتشار CBDC همچنین جایگزین خوبی برای رویارویی با چالش‌های مرتبط با انبوه شدن بالقوه ارزهای مجازی است که اگرچه در حال حاضر نقش بسیار کمی در سیستم پرداخت دارند، اما می‌توانند عملکرد ارزهای مجازی را تغییر دهند. بازار مالی و انتقال سیاست پولی در صورت فراگیر شدن استفاده از آن.»

از سوی دیگر، این بانک از قصد خود برای راه‌اندازی CBDC تا پایان سال ۲۰۲۲ خودداری کرد. رزانا کوستا، رئیس کل بانک مرکزی گفت که باید قبل از ادغام در شبکه مالی کشور، به صورت آنلاین و آفلاین فعالیت کند. جای تعجب نیست، او اضافه کرد که مقامات شیلی باید سیستمی برای ردیابی تراکنش های CBDC ایجاد کنند.

کوستا خاطرنشان کرد: علاوه بر این، پزو دیجیتال شیلی باید با پول نقد قابل تبدیل باشد، با بانک‌های تجاری همکاری کند و تراکنش‌های امن را ارائه دهد.

 

هنگامی که بانک تحقیقات خود را به پایان رساند و مشکلات را حل کرد، تصمیم خواهد گرفت که آیا و چه زمانی CBDC را راه اندازی کند. این سازمان قول داد تا پایان سال گزارشی در این زمینه منتشر کند.

نه بانک مرکزی از هر ده بانک مرکزی راه اندازی CBDC ها را بررسی می کنند
معرفی نسخه دیجیتالی یک پول ملی در چند سال گذشته ماموریت بسیاری از بانک های مرکزی بوده است. تحقیقات اخیر انجام شده توسط بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) نشان داد که ۹۰ درصد از این مؤسسات برای عرضه چنین محصولی کار می کنند.

علاوه بر این، نزدیک به ۵۰٪ در حال توسعه یا “اجرای آزمایشات بتن” در CBDC هستند.

کشورهایی مانند چین، نیجریه، مالزی و تایلند در این زمینه پیشتاز هستند. مقامات آنها به شدت طرفدار ارزهای دیجیتال بانک مرکزی هستند و اغلب پروژه هایی را برای محبوبیت آنها انجام می دهند.
امتیاز دهید

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا