کلاهبرداری Chiba Finance

طبق چندین گزارش، Chiba Finance، پلتفرم مالی غیرمتمرکز (defi) که در بالای Arbitrum ساخته شده است، ظاهراً یک کلاهبرداری خروج از کاربران خود را اجرا کرده است. شرکت اطلاعاتی بلاکچین Peckshield یک حساب دقیق ارائه کرده است که نشان می‌دهد تقریباً یک میلیون دلار دارایی ارزهای دیجیتال به طور غیرقانونی برداشته شده و به اتریوم تبدیل شده است.

 

Certik حسابرس قرارداد هوشمند می‌گوید Chiba Finance دوازدهمین پلتفرم Defi در Arbitrum بود که در آن کلاهبرداری شد

در ۲۷ ژوئن ۲۰۲۳، سیستم هشدار توییتر شرکت اطلاعاتی و تحلیلی بلاکچین Peckshield به جامعه اطلاع داد که بودجه از برنامه DeFi Chiba Finance تخلیه می‌شود.

 

Peckshield روز سه‌شنبه فاش کرد:

به نظر می‌رسد Chiba Finance دچار مشکل شده است. یک میلیون دلار ارزهای دیجیتال تخلیه شد. وجوه دزدیده شده که با ۵۵۵ ETH مبادله شده اند، از Arbitrum به Ethereum پل شده اند. آنها قبلاً به Tornado Cash منتقل شده اند.

 

تمامی ردپای Chiba Finance از جمله وب سایت، حساب توییتر، سرور Discord، کانال تلگرام و حساب کاربری مدیوم به طور کامل حذف و از اینترنت پاک شده است. Chiba Finance یک yield farming optimizer را در Arbitrum ترویج کرد و به کاربران این فرصت را می‌داد تا با تجمیع هزینه‌های گس از طریق قراردادهای هوشمند خود، بازده ترکیبی خودکار در فواصل بهینه کسب کنند. کاربران اساسا دارایی‌های خود را به صندوق‌های چیبا سپرده‌اند تا توکن اصلی پروژه، CHIBI را جمع‌آوری کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا