اقدام Chia برای عرضه IPO

روز جمعه، Chia Network Inc اعلام کرد که پیش‌نویس بیانیه ثبت‌نام در فرم S-1 را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ارسال کرده است و درخواست عرضه اولیه عمومی (IPO) کرده است. شرکت شبکه بلاکچین که توسط خالق Bittorrent برام کوهن تأسیس شده است، پس از تأیید تنظیم‌کننده اوراق بهادار ایالات متحده، IPO را آغاز خواهد کرد.

 

Chia به دنبال IPO است

شبکه چیا برام کوهن قصد دارد به صورت عمومی عرضه شود و در روز جمعه، ۱۴ آپریل ۲۰۲۳، زمانی که شرکت فرم S-1 را به کمیسیون SEC ارسال کرد، گامی در این راستا برداشت. پروژه بلاکچین و ارزهای دیجیتال که در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد، از طریق مکانیزمی به نام اثبات فضا و زمان (PoST)، برخلاف اثبات کار (PoW) بیت کوین، از فضای ذخیره‌سازی برای اجماع استفاده می‌کند. PoST از فضای هارد دیسک به عنوان پایه و اساس الگوریتم اجماع خود استفاده می‌کند. ژن هافمن، مدیر اجرایی چیا، نشان داد که این شرکت از ماه می ۲۰۲۱ بر روی عرضه اولیه عمومی سهام متمرکز بوده است.

 

در ۱۴ آپریل، چیا اعلام کرد که پیش‌نویس بیانیه ثبت‌نام در فرم S-1 را به صورت محرمانه به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده برای عرضه اولیه پیشنهادی سهام عادی خود ارائه کرده است. این اقدام چیا به دنبال تعدادی از توکن‌های کریپتویی است که توسط SEC به عنوان اوراق بهادار ثبت نشده اعلام شده‌اند. چیا در مجموع ۷۱.۱۲ میلیون دلار جمع‌آوری کرده و در می ۲۰۲۱، در دور مالی سری D به رهبری آندریسن هوروویتز و ریچموند گلوبال ونچرز، ۶۱ میلیون دلار به دست آورده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا