نگرانی چارلی مانگر از اوضاع بانکی ایالات متحده

چارلی مانگر، نایب رئیس برکشایر هاتاوی، اخیراً در مصاحبه‌ای اعلام کرد که بانک‌های آمریکایی با وام‌های تجاری بی‌کیفیت املاک و مستغلات تحت فشار هستند. اظهارات او در بحبوحه سقوط سه بانک بزرگ ایالات متحده و توقیف بانک First Republic توسط دولت فدرال به گوش می‌رسد. علی‌رغم چالش‌های احتمالی، مانگر تاکید کرد که وضعیت کنونی به شدت بحران مالی سال ۲۰۰۸ نیست و اظهار داشت که تقریباً به بدی سال ۲۰۰۸ نیست.

 

بر اساس آخرین مصاحبه چارلی مانگر، بانک‌های ایالات متحده با وام‌های بی‌کیفیت املاک تجاری مواجه شده‌اند

چارلی مانگر، سرمایه‌گذار مشهور و نایب رئیس برکشایر هاتاوی، در مصاحبه‌ای که در ۳۰ آپریل ۲۰۲۳ منتشر شد، با فایننشال تایمز (FT) صحبت کرد و در آنجا درباره مسائل احتمالی پیش روی سیستم بانکی ایالات متحده بحث کرد.

 

در طول بحران مالی قبلی، برکشایر هاتاوی تزریق سرمایه به بانک آمریکا و گلدمن ساکس انجام داد. با این حال، مصاحبه FT خاطرنشان کرد که شرکت هلدینگ کنگلومرا در میان رویدادهای اخیر، از جمله شکست‌های Silicon Valley و Signature Bank در ماه گذشته، هیچ حرکت قابل مقایسه ای انجام نداده است.

 

شرکت خوشه‌ای یا کنگلومرا (Conglomerate company) به ترکیبی از دو یا چند شرکت درگیر در کسب و کار کاملاً متفاوت می‌گویند، که تحت یک ساختار سازمانی، معمولاً مربوط به شرکت مادر و چند شعبه دیگر، فعالیت می‌کنند. کنگلومرا اغلب، یک شرکت چند صنعتی است که دارای تشکیلات بزرگ و چند ملیتی می‌باشد.

 

مانگر اظهار داشت:

برکشایر سرمایه‌گذاری‌های بانکی انجام داده است که برای ما بسیار خوب بود. ما در بانک‌ها نیز ناامیدی زیادی داشته ایم.

 

این سرمایه‌گذار افزود:

اداره هوشمندانه یک بانک کار آسانی نیست، وسوسه‌های زیادی برای انجام کارهای اشتباه وجود دارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا