به چالش کشیدن سلطه دلار آمریکا توسط بریکس

کشورهای بریکس قرار است در اجلاس آتی سران درباره امکان‌سنجی یک ارز مشترک بحث کنند. وزیر آفریقای جنوبی با اشاره به اینکه تعداد فزاینده‌ای از کشورها می‌گویند چرا ما نمی‌توانیم با ارزهای خود معامله کنیم، تأکید کرد این موضوعی است که باید به درستی درباره آن بحث و گفتگو کنیم. چرا ما متعهد به معامله از طریق دلار هستیم؟

 

ارز BRICS در اجلاس سران آینده مورد بحث قرار می‌گیرد

کشورهای بریکس قصد دارند در اجلاس رهبران آتی خود که در ۲۲ اوت در ژوهانسبورگ به میزبانی آفریقای جنوبی برگزار می‌شود، امکان‌سنجی معرفی یک واحد پول مشترک را مورد بحث قرار دهند.

 

نالدی پاندور، وزیر روابط و همکاری بین‌الملل آفریقای جنوبی، ضمن اشاره به این که او پیشگیری از بحث‌های رهبران بریکس را دوست ندارد، در مصاحبه با بلومبرگ سه‌شنبه درباره بحث‌های ارزی بریکس اظهار نظر کرد.

 

او تاکید کرد:

این موضوعی است که باید به درستی در مورد آن بحث و گفتگو کنیم.

 

او افزود:

من فکر نمی‌کنم همیشه این ایده جواب دهد، زیرا اقتصاد بسیار دشوار است و شما باید به همه کشورها توجه کنید، به خصوص در شرایط رشد پایین که از بحران‌ها بیرون می‌آیید.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا