به چالش کشیدن تسلط دلار آمریکا

یک اقتصاددان ارشد در شرکت خدمات مالی TD می‌گوید که یوان چین، یورو و ارزهای دیجیتال می‌توانند سلطه دلار آمریکا را از بین ببرند. وی گفت چند کشور از تسلط دلار ناامید شده‌اند و به دنبال جایگزین‌هایی برای انجام تجارت بین‌المللی و بانکداری فرامرزی هستند.

 

اکونومیست می‌گوید که روند بلندمدت از دلار آمریکا دور است

ویکرام رای، اقتصاددان ارشد در شرکت خدمات مالی TD، در یادداشتی که هفته گذشته منتشر شد، روند دلارزدایی جهانی و ارزهایی را که پتانسیل کاهش سلطه دلار آمریکا را دارند، مورد بحث قرار داد. او به طور خاص از یوان چین، یورو و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) به عنوان رقبای قابل توجه یاد کرد.

 

این اقتصاددان ضمن بیان اینکه دلار آمریکا به عنوان ارز غالب و پرکاربرد باقی می‌ماند، تاکید کرد که روند بلندمدت از آن دور است.

 

او توضیح داد:

چندین کشور از تسلط دلار ناامید شده اند و به دنبال جایگزین‌هایی برای انجام تجارت بین‌المللی و بانکداری فرامرزی هستند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا