Chainalysis تیمی متمرکز بر دولت راه‌اندازی می‌کند

Chainalysis از قدرت خود در ابزارهای داده، نرم‌افزار و استعدادها استفاده می‌کند تا به بازرسان فدرال و نیروهای پلیس کمک کند تا در مورد اقتصاد غیرقانونی کریپتو تحقیق کنند. شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین، Chainalysis، طرح Government Solutions را راه‌اندازی کرد، یک شرکت تابعه با تمرکز بر کمک به آژانس‌های دولتی ایالات متحده در بررسی جرایم مرتبط با رمزنگاری. بر اساس آخرین تحقیقات این شرکت، ۷۵ درصد از سازمان‌های بخش دولتی در سراسر جهان از نظر مقابله با حوادث کریپتو آمادگی کافی ندارند که نشان‌دهنده نیاز روزافزون به منابع و فناوری‌های مربوط است که در اختیار محققان قرار می‌گیرد.

 

راه‌حل‌هایی برای جرایم رمزنگاری

پس از انعقاد قراردادهایی به ارزش ده‌ها میلیون دلار با دولت ایالات متحده، Chainalysis تلاش های خود را برای حمایت از تحقیقات رمزنگاری آژانس های عمومی با ارائه ابزارهای داده و فناوری پیشرفته برای ردیابی تراکنش‌های بلاک چین، دو برابر کرده است.

 

در سال ۲۰۲۰، این شرکت قراردادی ۶۲۵ هزار دلاری با IRS امضا کرد تا ابزاری برای ردیابی کوین‌هایی مانند Monero و راه‌حل‌های لایه دوم مانند Lightning Network را توسعه دهد، با توجه به اینکه هدف این مرجع شناسایی و ردیابی تراکنش‌های غیرقانونی ارزهای دیجیتال است.

 

آخرین پست وبلاگ Chainalysis چهار راه حل اصلی را که تیم به آژانس های ایالات متحده ارائه می دهد، تشریح کرد. به ویژه، این شرکت بهترین ابزارها و داده های نرم افزاری صنعت تجزیه و تحلیل زنجیره ای را برای ارائه بینش برای ارگان های دولتی یکپارچه خواهد کرد.

 

مایکل گروناگر، مدیر اجرایی Chainalysis خاطرنشان کرد:

با افزایش قابل توجه جرایم رمزنگاری در سال‌های گذشته، تحقیقات دولت‌ها در مورد ارزهای دیجیتال بسیار فراتر از استفاده از بیت کوین در بازارهای غیرقانونی بوده است، حتی حملات باج‌افزار، هک دولت‌ها و موارد دیگر را هدف قرار داده اند.

 

این شرکت همچنین اشاره کرد که با توجه به بخش جدید اضافه شده، ممکن است تعداد کل کارکنان آن از ۱۱۰ کارمند فعلی خود در شش تا دوازده ماه آینده دو برابر شود. این غول تحلیلی پس از افزایش ۱۷۰ میلیون دلاری در ماه می، به ارزش ۸.۶ میلیارد دلار رسید.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا