طرح شکایت CFTC علیه سم بنکمن فراید

در ۱۳ دسامبر ۲۰۲۲، کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) شکایتی را علیه سم بنکمن فراید (SBF)، FTX Trading LTD و Alameda Research تنظیم کرد. CFTC ادعا می‌کند که سپرده‌های مشتریان FTX، در طول دوره مربوط، از جمله ارزهای فیات و ارزهای دیجیتال، طبق گزارش‌ها توسط Alameda برای استفاده خود تصاحب شده است.

 

FTX و Alameda از روز اول از وجوه مشتریان FTX سوء استفاده کردند

کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) شکایتی علیه SBF و شرکت‌های او، FTX و Alameda Research تنظیم کرده است. در این دادخواست ادعا شده است که به دستور Bankman Fried، مدیران FTX ویژگی‌هایی را در کد اصلی FTX ایجاد کردند که به Alameda اجازه می‌داد تا خط اعتباری نامحدودی را در FTX حفظ کند.

 

CFTC ادعا می‌کند که SBF و حلقه نزدیک او صدها میلیون دلار وام از Alameda گرفتند و از وجوه آن برای املاک باهاما، کمک‌های مالی سیاسی و سایر استفاده‌های غیرمجاز استفاده کردند.

 

پرونده دادگاه CFTC اصرار دارد:

از طریق این رفتار و رفتاری که در اینجا توضیح داده شده است، مدافعان بند (۱)(c)6 قانون بورس کالا را نقض کردند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا