نظر مدیرعامل Stacks درباره پتانسیل کاربرد بیت کوین

مدیر عامل Stacks، به نام Muneeb Ali، پتانسیل کاربرد بیت کوین را در Consensus 2023 مورد بحث قرار داد. مونیب علی، مدیر عامل Stacks در کنفرانس Consensus 2023 در روز جمعه در مورد پتانسیل بیت کوین به عنوان یک لایه تسویه‌حساب و احیای فرهنگ توسعه‌دهندگان در جامعه صحبت کرد. علی اشاره کرد که چگونه یک تغییر کوچک و خاص در لایه پایه بیت کوین می‌تواند مجموعه وسیعی از برنامه‌های کاربردی را که می‌توانند از طریق فناوری لایه ۲ ساخته شوند، باز کند.

 

 نیاز بر تغییر کوچک بیت کوین برای باز کردن پتانسیل برنامه‌نویسی آن

به گفته توسعه‌دهنده، بیت کوین به تغییر بسیار کمی در لایه پایه خود نیاز دارد تا ZK rollups واقعی را فعال کند، یک راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه دو برای تراکنش‌های دسته‌ای که معمولاً در اتریوم استفاده می‌شود.

 

علی گفت:

آنها فقط دو کد OP هستند، مانند OP STARK verify یا OP SNARK verify و این می‌تواند انجام شود.

 

با این حال، علی انتظار ندارد این تغییر تقریباً برای چهار تا پنج سال دیگر اتفاق بیفتد، با توجه به سرعت کندی که لایه پایه بیت کوین در آن تمایل به تکامل دارد. حتی بدون این تغییرات، علی مطمئن است که می‌تواند توسعه بیشتری در بیت کوین انجام دهد تا بتواند به زنجیره‌های دوستدار توسعه‌دهنده‌تر برسد. شرکت او Stacks، یک لایه بیت کوین ۱.۵، پروتکلی به نام sBTC برای پل زدن BTC از لایه ۱ به زنجیره لایه ۲ به روشی نسبتاً غیر متمرکز ایجاد کرده است.

 

او گفت:

این نوع فناوری چیزی است که برای شروع واقعی DeFi بیت کوین لازم است. ما باید بیت کوین را در L2 قابل برنامه‌ریزی کنیم و سپس آن بیت کوین را در قراردادهای هوشمند قرار دهیم، آن‌ها را در دست توسعه‌دهندگان قرار دهیم.

 

ارزش توکن STX Stacks با محبوبیت NFTهای بیت کوین Ordinals در ماه فوریه افزایش یافت. خود Stacks از NFTها در زنجیره خود پشتیبانی می‌کند، اگرچه Ordinals یک فناوری لایه پایه است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا