بانک‌های مرکزی دارایی‌های دلاری را کاهش می‌دهند

مطالعه یک شرکت مدیریت دارایی ۱.۵ تریلیون دلاری نشان داد که بانک‌های مرکزی در حال کاهش دارایی‌های دلاری خود هستند در حالی که به دنبال افزایش دارایی‌های یوان چین هستند. این مطالعه نشان می‌دهد که بانک‌های مرکزی به دلیل عدم قطعیت‌های ژئوپلیتیکی و فرصت‌های جذاب در بازارهای نوظهور، دارایی‌های ارزی را متنوع می‌کنند.

 

بانک‌های مرکزی در حال تنوع بخشیدن به ذخایر ارزی هستند

Invesco، یک شرکت مدیریت دارایی با ۱.۵ تریلیون دلار دارایی جهانی تحت مدیریت، یازدهمین مطالعه سالانه خود را در مورد سرمایه‌گذاران مستقل در روز دوشنبه منتشر کرد. مطالعه مدیریت دارایی‌های مستقل جهانی Invesco 2023 شامل بینش‌هایی از ۱۴۲ مدیر ارشد سرمایه‌گذاری، روسای طبقات دارایی و استراتژیست‌های ارشد پرتفوی است که نماینده ۸۵ صندوق سرمایه‌گذاری مستقل و ۵۷ بانک مرکزی هستند. این مؤسسات روی هم بر حدود ۲۱ تریلیون دلار از ۳۱ مارس نظارت دارند.

 

اینویسکو با اشاره به اینکه بانک‌های مرکزی به دلیل عدم قطعیت‌های ژئوپلیتیکی و فرصت‌های جذاب در بازارهای نوظهور، دارایی‌های ارز را متنوع می‌کنند.

 

در میان بازدهی نوسانات، سال ۲۰۲۲ شاهد گریز به سمت طلا، پرسش‌هایی در مورد آینده دلار آمریکا به‌عنوان ارز ذخیره جهانی و افزایش تنوع موجودی ارز بود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا