پلتفرم P2P بانک مرکزی زیمبابوه

بانک مرکزی زیمبابوه گفته است که به راه‌اندازی یک پلتفرم همتا به همتا نزدیک می‌شود که تراکنش‌های توکن طلای دیجیتال را تسهیل می‌کند. بانک مرکزی گفت انتظار می‌رود راه‌اندازی این پلتفرم به کاهش تقاضای محلی برای دلار کمک کند. فرماندار جان مانگودیا گفت این توکن‌ها دارای ارزشی هستند که به انجمن بازار شمش لندن (LBMA) مرتبط است.

 

حساب‌های بانکی Gold Token

بانک مرکزی زیمبابوه گفته است که در حال نهایی کردن ایجاد یک پلتفرم همتا به همتا (P2P) است که انتظار می‌رود معاملات توکن طلای دیجیتال را تسهیل کند. طبق گزارش ساندی میل در ۱۷ ژوئن، بانک مرکزی زیمبابوه (RBZ) امیدوار است این پلتفرم را تا پایان ماه راه‌اندازی کند.

 

پلتفرم P2P بخشی از اقدامات بانک مرکزی است که به دنبال کاهش تقاضای محلی برای دلار آمریکا و تثبیت دلار زیمبابوه است. آخرین اعلام توکن طلای دیجیتال توسط RBZ تنها چند هفته پس از راه‌اندازی یک ارز دیجیتال با پشتوانه طلا منتشر شد. RBZ در ابتدا گفت که توکن‌ها هم به عنوان وسیله پرداخت و هم به عنوان ذخیره ارزش استفاده می‌شوند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا