اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

هشدار بانک مرکزی هندوراس در مورد ارزهای دیجیتال

بانک مرکزی هندوراس بیانیه‌ای را منتشر کرده است که به دنبال شفاف سازی موضع این موسسه در مورد استفاده از ارزهای دیجیتال در این کشور است. این سازمان بیان می‌کند که حتی با وجود محبوبیتی که چنین ابزارهایی در کشورهای دیگر به دست آورده‌اند، ارزهای دیجیتال هیچ گونه پشتوانه‌ای ندارند و همچنین تحت تأثیر سطوح بالای نوسانات قرار می‌گیرند. هر معامله‌ای که با آنها انجام شود، مسئولیت و ریسک آن مربوط به شخص انجام دهنده خواهد بود.

 

شفاف سازی موضع بانک مرکزی هندوراس در مورد ارزهای دیجیتال

در حالی که برخی از کشورها به سمت تنظیم و ادغام ارزهای دیجیتال به عنوان بخشی از سیستم اقتصادی خود حرکت کرده اند، برخی دیگر همچنان با چنین ادغامی مخالف هستند.

 

بانک مرکزی هندوراس اخیراً بیانیه ای صادر کرده است که موضع خود را در مورد استفاده از ارزهای دیجیتال در خاک هندوراس روشن می کند. این سازمان اعلام کرد که طبق قوانین ملی، تنها نهادی که مجاز به انتشار پول و تضمین وجود یک سیستم پرداخت کارآمد است، بانک مرکزی هندوراس است.

 

ارزهای دیجیتال هنوز در یک منطقه خاکستری قانونی در هندوراس هستند، زیرا وجود آنها در هیچ لایحه ای هنوز تایید نشده است. با توجه به این موضوع، بانک به شهروندان در مورد آنها هشدار داد و عنوان کرد:

دارایی‌های رمزنگاری پشتیبانی ندارند، بنابراین نه تنظیم شده‌اند و نه استفاده از آن‌ها تضمین شده است، بنابراین از حمایتی که توسط قوانین ملی اعطا شده است، برخوردار نیستند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا