اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

اخطار رمزنگاری بانک مرکزی مصر

بانک مرکزی مصر (CBE) هشدار جدیدی درباره ارزهای دیجیتال صادر کرده و خاطرنشان کرده است که متخلفان ممکن است با زندان مواجه شوند. قانون بانک مرکزی مصر انتشار، تجارت، تبلیغ ارزهای دیجیتال، ایجاد یا عملیات پلتفرم‌هایی برای تجارت آن یا انجام فعالیت‌های مرتبط را ممنوع می‌کند.

 

هشدار رمز ارز توسط بانک مرکزی مصر صادر شد

مصر ایندیپندنت روز سه شنبه گزارش داد، بانک مرکزی مصر (CBE) هشدار خود را در مورد انواع ارزهای دیجیتال با اشاره به خطرات متعددی از جمله نوسانات زیاد، استفاده در جرایم مالی و دزدی الکترونیکی تمدید کرده است. بانک مرکزی اروپا همچنین تاکید کرد که رمزارز توسط بانک مرکزی یا هیچ مرجع رسمی دیگری صادر یا پشتیبانی نمی‌شود.

 

در همین زمینه، قانون بانک مرکزی مصر و سیستم بانکی، که توسط قانون شماره ۱۹۴ سال ۲۰۲۰ ابلاغ شده است، صدور، تجارت، یا تبلیغ ارزهای رمزنگاری شده، ایجاد یا عملیات پلتفرم‌هایی برای تجارت آن، یا انجام فعالیت‌های مرتبط را ممنوع می‌کند.

 

در بیانیه CBE آمده است:

هر کس این را نقض کند زندانی و جریمه می‌شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا