اخبار قانون‌ گذاریاخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

ارز دیجیتال بانک مرکزی شیلی

بانک مرکزی شیلی فاش کرد که در حال بررسی نحوه انتشار یک ارز دیجیتال ملی، پزو دیجیتال است. این بانک گزارشی با عنوان انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی در شیلی منتشر کرد که در آن امکان ایجاد یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در آینده، مکانیسمی که ممکن است از آن استفاده کند و نحوه انتشار آن را بررسی می‌کند. همه بخش های اقتصاد در این زمینه هستند.

 

بانک مرکزی شیلی صدور CBDC را در نظر می گیرد

بانک‌های بیشتری در لاتام در حال بررسی صدور ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خود هستند تا از فرصت‌های متفاوتی که ممکن است ارائه کنند، استفاده کنند. بانک مرکزی شیلی به تازگی گزارش جدیدی را منتشر کرده است که در آن فرصت ها و معایبی را که ممکن است انتشار پزو دیجیتال به همراه داشته باشد، بررسی کرده است. این گزارش با عنوان انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی در شیلی، اشکال مختلفی را که چنین ارزی ممکن است داشته باشد را نیز بررسی می کند.

این سند که توسط گروه پرداخت بانک تهیه شده است، در زمینه دیجیتالی شدن روزافزون پرداخت ها شکل گرفته است که به دلیل پیشرفت سریع فناوری و ادغام ابزارها و بازیگران جدید در بازار پرداخت بوده است. در این راستا، گزارش به این نتیجه رسید که:

صدور CBDC می‌تواند مزایای مرتبط با تحول دیجیتال را افزایش دهد و در عین حال برخی از خطرات آن را کاهش دهد. به طور خاص، یک CBDC می تواند به توسعه یک سیستم پرداخت رقابتی، نوآور، یکپارچه، فراگیر و انعطاف پذیر کمک کند.

 

این گزارش همچنین خواستار تجزیه و تحلیل بیشتر از تعادل هزینه و فایده انتشار چنین ارزی است.

 

مطالعات بیشتری مورد نیاز است

در حالی که بسیاری از بانک‌های مرکزی جهان در حال مطالعه و تحقیق در مورد انتشار ارزهای دیجیتال هستند، تعداد زیادی از آنها به این مرحله نرفته‌اند. این سند خواستار تجزیه و تحلیل و مطالعات بیشتر در این زمینه است، زیرا عملاً هیچ استاندارد یا دستورالعملی در مورد چگونگی ادامه ساخت چنین پروژه ای وجود ندارد.

دیجیتالی شدن ارز همچنین می‌تواند اثرات منفی پیش‌بینی‌نشده‌ای بر اقتصاد ملی داشته باشد، بنابراین هرگونه اجرای آن در آینده باید به دقت تحلیل شود. با این حال، بانک مرکزی بر این باور است:

اکنون زمان مقابله با این وظیفه و شروع کار بر روی توان فنی خود و پیشرفت در توسعه پروژه‌هایی است که برای آزمایش اجراهای مختلف ارز انجام می‌شود.

 

این بانک همچنین اعلام کرد که به رایزنی و گفتگوی باز با همه نهادها در حوزه اقتصادی ادامه خواهد داد. برزیل و مکزیک کشورهای دیگری در لاتام هستند که برای ایجاد CBDC خود تلاش می کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا