اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بیت‌ کویناخبار جهان

درخواست کمک جمهوری آفریقای مرکزی

یک گزارش جدید ادعا می‌کند که جمهوری آفریقای مرکزی، اولین کشور آفریقایی که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پرداخت مصوب کرد، اخیراً از بانک مرکزی منطقه‌ای برای توسعه چارچوب نظارتی ارزهای دیجیتال درخواست کمک کرده است. در این گزارش همچنین آمده است که CAR تعهد خود را به ارز واحد و احترام به اساسنامه بانکی کشورهای آفریقای مرکزی ابراز کرده است.

 

توسعه یک چارچوب قانونی رمزنگاری

بانک کشورهای آفریقای مرکزی (BCAS) پس از درگیری اولیه با جمهوری آفریقای مرکزی (CAR) بر سر تصمیم آن برای تبدیل ارز قانونی به بیت کوین، اخیراً ادعا کرد که درخواستی برای کمک در توسعه چارچوب نظارتی حاکم بر دارایی‌های رمزنگاری از این بانک دریافت کرده است. BCAS فاش کرد که CAR تعهد خود را به اساسنامه گروه منطقه ای تکرار کرده است.

 

با ارسال این درخواست کمک به BCAS که به شش کشوری که جامعه اقتصادی و پولی آفریقای مرکزی (EMCCA) را تشکیل می‌دهند خدمات رسانی می‌کند، CAR ممکن است تمایل خود را برای پایان دادن به دشمنی که پس از تبدیل بیت کوین به عنوان ارز قانونی شروع شده بود، نشان دهد.

 

تصمیم CAR توسط همتایان خود در منطقه مورد انتقاد قرار گرفته است. وام دهنده جهانی، صندوق بین المللی پول (IMF) همچنین به این کشور در مورد پرداخت قانونی بیت کوین هشدار داد. با این حال، قبل از این گزارش، CAR تا حد زیادی هشدارها را نادیده گرفته بود و اقدام به راه‌اندازی یک ارز دیجیتال به نام سانگو کوین کرده بود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا