اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

تنظیم‌کننده بانکداری آفریقای مرکزی و ممنوعیت کریپتو

یک رگولاتور آفریقایی به اعضای شش کشور جامعه اقتصادی و پولی آفریقای مرکزی (CEMAC) گفته است که ممنوعیت ارزهای دیجیتال هنوز موثر است. رگولاتور گفت که این ممنوعیت برای اطمینان از حفظ ثبات مالی در بلوک اقتصادی طراحی شده است.

 

COBAC برای راه اندازی سیستم برای شناسایی تراکنش های رمزنگاری

یک رگولاتور آفریقایی، کمیسیون بانکداری آفریقای مرکزی (COBAC)، به اعضای یک بلوک اقتصادی منطقه‌ای که جمهوری آفریقای مرکزی (CAR) را شامل می‌شود، یادآوری کرده است که ممنوعیت ارزهای دیجیتال همچنان به قوت خود باقی است. آخرین هشدار رگولاتور به دنبال تصمیم اخیر CAR برای پذیرش بیت کوین به عنوان ارز مرجع در این کشور است.

بر اساس گزارش رویترز، COBAC، تنظیم کننده بخش بانکی در CEMAC، معتقد است که این ممنوعیت ثبات مالی را تضمین می کند. در بیانیه ای که پس از برگزاری جلسه ویژه در ۶ می منتشر شد، طبق گزارش ها، رگولاتور اعلام کرد که اقداماتی را برای شناسایی و گزارش تراکنش های مرتبط با رمزنگاری انجام خواهد داد.

 

به منظور تضمین ثبات مالی و حفظ سپرده‌های مشتریان، COBAC برخی ممنوعیت‌های مربوط به استفاده از دارایی‌های رمزنگاری شده در CEMAC را یادآوری کرد. COBAC تصمیم گرفته است تعدادی از اقدامات را با هدف راه اندازی سیستمی برای شناسایی و گزارش عملیات مربوط به ارزهای دیجیتال انجام دهد.

 

حاکمیت خودرو

قبل از آخرین هشدار تنظیم‌کننده منطقه‌ای، بانک کشورهای آفریقای مرکزی به CAR گفته بود تصمیم خود برای تبدیل بیت‌ کوین به ارز قانونی را لغو کند. به جای پذیرش ارز دیجیتال، بانک مرکزی منطقه ای اعلام کرد که CAR باید روی اجرای سیاست های پولی CEMAC تمرکز کند، که به گفته آن ها باعث کاهش فقر بومی می شود.

در همین حال، این گزارش به نقل از سخنگوی دولت CAR، سرژ گیسلین جوری، اصرار داشت که COBAC هنوز به طور رسمی کشورش را از بازپس‌گیری مجدد رگولاتور علیه ارزهای دیجیتال مطلع نکرده است. جوری گفت که دولت او زمانی که سند COBAC را در اختیار داشته باشد، پاسخی صادر خواهد کرد.

اما این سخنگو اشاره کرد که دولت او مجبور نخواهد شد موضع خود را از سوی یک خارجی تغییر دهد. وی گفت:

باید درک کرد که هر کشوری دارای حاکمیت است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا