اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کویناخبار جهان

پذیرش بیت کوین به عنوان ارز مرجع در آفریقای مرکزی

به دنبال سردرگمی که پیرامون گزارش‌های اولیه وجود داشت، یکی از کارکنان ارشد ریاست جمهوری آفریقای مرکزی (CAR) اکنون تأیید کرده است که بیت‌ کوین به ارز مرجع این کشور تبدیل خواهد شد.

 

اولین کشور آفریقایی که بیت کوین را به طور رسمی پذیرفت

یک بیانیه مطبوعاتی که ظاهراً توسط دفتر ریاست جمهوری آفریقای مرکزی (CAR) صادر شده بود، به نظر می رسید گزارش های چندین رسانه را تأیید می کند که نشان می دهد لایحه تصویب شده توسط مجلس ملی نه تنها پیشنهاد حاکمیت بر ارزهای دیجیتال را دارد، بلکه بیت کوین را به عنوان ارز مرجع به رسمیت می شناسد.

در بیانیه ای که در فیس بوک منتشر شد، اوبد نامسیو، رئیس دفتر، گفت که دولت رئیس جمهور فاوستین آرچنج توادرا از همه تلاش های لازم که به کشور اجازه می دهد این رویکرد را انجام دهد که جمهوری آفریقای مرکزی را در نقشه کشورهای رویایی در جهان برای بیت کوین قرار می دهد، حمایت خواهد کرد.

نامسیو گفت با این حرکت CAR اولین کشور در قاره آفریقا است که بیت کوین را به عنوان ارز مرجع پذیرفته است. نامسیو با تمجید از این حرکت گفت:

ما در مسیر جدیدی پیش می رویم که نقطه عطف جدیدی را برای کشورمان رقم خواهد زد و در عین حال آگاهی از مشکلاتی که برای ادامه مأموریت خود با آن روبرو خواهیم بود، رقم خواهد زد.

 

با این حال، به نظر می رسد که اظهارات رئیس ستاد با گزارش قبلی بلومبرگ در تناقض است که نشان می دهد لایحه تصویب شده تنها تا آنجا پیش رفته است که پیشنهاد ایجاد یک تنظیم کننده ارزهای دیجیتال را مطرح کرده است.

 

گزارش های متناقض

در این گزارش، به نقل از هروه ندوبا، وزیر دارایی و بودجه، اصرار دارد که CAR قرار نیست راه السالوادور را که اولین کشوری بود که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی معرفی کرد، دنبال کند. در این گزارش به نقل از وزیر آمده است، در عوض، قانون پیشنهادی تنها به دنبال ایجاد یک چارچوب نظارتی است.

 

در حالی که انتظار می‌رود انتشار بیانیه زبان فرانسه به سردرگمی ناشی از گزارش اولیه مبنی بر پذیرش بیت‌کوین در کشور پایان دهد، داده‌های حجم بیت‌کوین همتا به همتای Useful Tulips که از سال ۲۰۲۰ شروع شد نشان می‌دهد که علاقه به این ارز دیجیتال رو به افزایش بوده است. در واقع، تا پایان سپتامبر ۲۰۲۱، CAR، طبق داده‌ها، تبدیل به کشوری با پنجمین حجم P2P در آفریقا شد.

 

بیت کوین شکست ناپذیر

در همین حال، اخبار و تایید آشکار نامسیو از تصمیم CAR، بازیکنان جامعه رمزارز را خوشحال کرده است. کریستوس کروکیدس از ARK36، یک صندوق تامینی ارزهای دیجیتال، گفت:

پذیرش بیت کوین بدون هیچ گونه مسائل ژئوپلیتیکی یا مالی جهانی ادامه دارد. حتی در چنین شرایط نامطمئنی، جمهوری آفریقای مرکزی (CAR) بیت کوین را به عنوان یک ارز قانونی پذیرفته است که گام بزرگ دیگری به سوی تحول دیجیتال جهانی است. این ابتکار زیرساخت دیجیتال CAR را که اکنون توسعه نیافته در نظر گرفته می شود، با به کارگیری نوآوری فناوری بلاک چین لازم برای اجرای پروژه، کاملا متحول می کند.

 

رانسو سالوواآرا، مدیر عامل لیکویدی، گفت که با بزرگ‌تر شدن بیت‌ کوین، این موضوع پایدارتر می‌شود و انطباق در سطح دولت را بیش از پیش تسریع می‌کند. با این حال، دیگران مانند آنتونی اودو، یکی از بنیانگذاران و CTO در پلتفرم پرداخت فرامرزی Verto، گفت که پذیرش گسترده‌تر رمزارز به نگرش‌ها و همچنین نحوه بهبود زیرساخت کشور بستگی دارد و توضیح می‌دهد:

پذیرش در سطح کشور بسیار به عملکرد زیرساخت ها و نگرش مردم محلی نسبت به ارز بستگی دارد. جمهوری آفریقای مرکزی بهترین استاندارد زیرساخت های مخابراتی و دیجیتال را ندارد. در سال ۲۰۲۱، نفوذ اینترنت حدود ۱۰ درصد بود و اتصالات تلفن همراه تنها برای ۳۰ درصد از جمعیت در دسترس بود.

 

به گفته Oduu، CAR باید به طور قابل توجهی در زیرساخت سرمایه گذاری کند تا بتواند ارزهای دیجیتال را برای همه مردم در دسترس قرار دهد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا