اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار قانون‌ گذاری

۱۴,۰۰۰ صفحه از نام کاربران و تاریخچه معاملات سلسیوس

جامعه کریپتو از کشف اخیر ناشی از پرونده ورشکستگی سلسیوس ناراحت است زیرا پرونده دادگاه بیش از ۱۴,۰۰۰ صفحه از نام کاربری و تاریخچه معاملات مشتریان این شرکت را فاش کرده است. در حالی که این فایل اطلاعات شخصی مرتبط با ارائه‌دهندگان مالی کاربر یا آدرس محل سکونت مشتری را فاش نمی‌کند، جامعه رمزنگاری معتقد است راه‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توان این هویت‌ها را حذف کرد.

 

انجمن کریپتو با ثبت نام کاربری سلسیوس و پرونده دادگاه تاریخچه تجارت، وحشت زده شده است

وام‌دهنده رمزارز سلسیوس دوباره با جنجال‌هایی درگیر است، زیرا یک پرونده قضایی توسط رسانه خبری Gizmodo کشف شده است. بایگانی ۱۴,۰۰۰ صفحه‌ای نام کاربری و تاریخچه معاملات مرتبط با مشتریان سلسیوس را نشان می‌دهد.

 

انتشار داده‌ها باعث ایجاد غوغا در جامعه کریپتو شده است زیرا بسیاری معتقدند معامله‌گران با ارزش خالص بالا برایشان مشکلات بسیاری به وجود می‌آید. در حالی که فهرست فقط نام‌های کاربری و معاملات را نشان می‌دهد، ادعا می‌شود که اطلاعات بیشتر مرتبط با هویت کاربران را می‌توان با ابزارهای اکتشافی و تجزیه بلاکچین کشف کرد.

 

یکی از افراد در این باره گفت:

این کار در پرونده سلسیوس یکی از بیشرمانه‌ترین نقض‌های حریم خصوصی در تاریخ رمزنگاری است. بسیاری از افراد در این لیست ممکن است امنیت خود را در معرض خطر قرار دهند. این مهمتر از همیشه است که امنیت دیجیتال خود را به حداکثر برسانید.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا