سلسیوس به جریمه ۴.۷ میلیارد دلاری محکوم شد

روز پنجشنبه، پس از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) از وام‌دهنده ورشکسته کریپتوی سلسیوس، کمیسیون تجارت فدرال (FTC) توافقنامه‌ای را با این شرکت فاش کرد و ۴.۷ میلیارد دلار جریمه برای فریب دادن مصرف‌کنندگان اعمال کرد. با این وجود، این مجازات به تعویق خواهد افتاد تا سلسیوس بتواند دارایی‌های باقی مانده خود را به مصرف‌کنندگان در روند ورشکستگی بازگرداند.

 

تسویه‌حساب FTC به حالت تعلیق در می‌آید تا اجازه دهد سلسیوس برای بازگرداندن دارایی‌های باقی مانده خود به مصرف‌کنندگان در روند ورشکستگی مجاز باشد

وام‌دهنده ارز دیجیتال سلسیوس که اکنون از بین رفته است، به دلیل ادعای کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران و هدر دادن میلیاردها سپرده کاربران از طرف FTC جریمه شده است. این شرکت ادعا کرد که دارایی‌های بیش از اندازه کافی برای محافظت از سپرده‌های مشتریان دارد، اما به گفته FTC، این یک ادعای جعلی بود. این پلتفرم و نهادهای وابسته به آن به طور نامحدود از مدیریت دارایی‌های مشتری منع شده اند و سه مدیر اجرایی نیز متهم شده اند.

 

به گفته FTC، پرونده علیه الکساندر ماشینسکی، مدیر عامل سابق و یکی از بنیانگذاران سلسیوس، همراه با هم بنیانگذارانش شلومی دنیل لئون و هانوچ گلدشتاین، از آنجایی که آنها به توافق نرسیده اند، در دادگاه فدرال پیش خواهد رفت. FTC فاش کرد که این افراد، که موقعیت‌های مهمی در شرکت داشتند، ترجیح داده‌اند این موضوع را به‌طور فراقانونی حل و فصل نکنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا