پروتکل CCTP برای انتقالات USDC

Circle گفت که CCTP یک راه بسیار امن و با سرمایه کارآمد برای انتقال USDC در یک محیط چند زنجیره‌ای فزاینده است. شرکت فین‌تک Circle در دسترس بودن پروتکل انتقال زنجیره‌ای متقابل (CCTP) را برای توسعه‌دهندگانی که بر روی شبکه‌های اتریوم و آوالانچ می‌سازند، اعلام کرد. این پروتکل اساسا به USDC اجازه می‌دهد تا با سوزاندن استیبل کوین بومی در زنجیره مبدا و مینت مقدار مشابه در زنجیره مقصد، به طور بومی در زنجیره‌های پشتیبانی شده جریان یابد. فرآیند سوزاندن و مینت با حذف عوارض و خطرات رویکردهای سنتی منجر به انتقال از راه دور USDC از یک بلاکچین به زنجیره دیگر می‌شود.

 

قابلیت همکاری USDC

برخی از پل‌ها و پروتکل‌هایی که قبلاً با CCTP در شبکه اصلی وجود دارند عبارتند از: Multichain  ،Celer ،LayerZero ،LI.FI ،MetaMask ،Hyperlane ،Router ،Socket ،Rarimo ،Wormhole ،Wanchain. شرکت Circle بیشتر در نظر دارد CCTP را به زنجیره‌های اضافی در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ گسترش دهد.

 

در بیانیه‌ای در ۲۶ آپریل، Joao Reginatto، معاون محصول Circle، توضیح داد که پروتکل انتقال زنجیره‌ای متقابل به USDC قابلیت همکاری بومی در سراسر Web3 می‌دهد. وی افزود مشکلات نقدینگی و ناکارآمدی سرمایه در تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) به دلیل مخاطرات و ماهیت پراکندگی دارایی‌های پل شده با پروتکل قابل حل است.

 

با CCTP، توسعه‌دهندگان می‌توانند تجربه کاربر را ساده‌تر کنند و کاربران آن‌ها می‌توانند اعتماد کنند که همیشه با یک دارایی بسیار نقد شونده، ایمن و قابل تعویض در USDC بومی معامله می‌کنند. این نقطه عطف، USDC را تبدیل به یک دلار دیجیتال چند زنجیره‌ای می‌کند.

 

استیبل کوین‌ها یک عنصر حیاتی در اقتصاد DeFi هستند. با ابزار جدید، Circle قصد دارد نقدینگی را در سراسر اکوسیستم یکسان کند و تجربه کاربر را ساده کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا